ילד בן 4 שבר לגננת את האף; הגנים יושבתו מחרתיים

הילד התפרע בשבוע שעבר בגן בירושלים, זרק כיסא על הגננת שלו ושבר את אפה ■ באירוע אחר ילד הפיל גננת לרצפה וגרם לה זעזוע מוח

אלימות קשה בגן הילדים: ילד בן 4 תקף את הגננת שלו בגן בירושלים ושבר את אפה. בעקבות כך, הוחלט בהסתדרות המורים להשבית לשעה את הלימודים ביום שישי הקרוב כמחאה. השביתה תתקיים בגני הילדים בירושלים והסביבה, למעט החינוך המיוחד.

במהלך התקיפה, שאירעה בשבוע שעבר, היה מעורב ילד שכבר הוגדר כ"בעייתי" בעבר. במקרה זה, הטיח הילד כיסא בגננת, שהגנה בגופה על ילד אחר. הכסא פגע בפניה של הגננת בעוצמה ושבר את אפה. הגננת תזדקק לניתוח על מנת לתקן את השבר.

לילי פוקמונסקי, מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, אמרה כי תופעת האלימות מצד ילדי הגן אינה חדשה. "בחודשים האחרונים סבלו גננות שונות בירושלים והסביבה מאירועי אלימות שונים, למשל מקרה אחד שבו שבר ילד לגננת אצבע ומקרה אחר, בו הגננת הופלה לרצפה על ידי ילד בגן וסבלה מזעזוע מוח", אמרה פוקמונסקי.

לאחר המקרה האחרון, במהלכו הושלך הכיסא, החליטו בהסתדרות המורים כי "הגיעו מים עד נפש" וכי יש לנקוט בצעדי מחאה באופן מיידי. בעקבות זאת יושבתו גני הילדים באזור ירושלים למשך שעה ביום שישי הקרוב.

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, הוסיף כי "הסתדרות המורים התריעה לא אחת במשך השנים האחרונות נגד התופעה", והוסיף: "האלימות הגיעה כבר לגני הילדים וזה הרבה מעבר לקו האדום שמדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה".

צרו איתנו קשר *5988