הבורסה משיקה אופציות על 5 מניות - כולל מניות נפט-גז

האופציות יושקו על מניות דיסקונט, מזרחי טפחות, רציו, אבנר וישראמקו ■ השקת אופציות על השותפויות המובילות במגזר חיפושי הנפט והגז תגדיל את אפשרויות המשקיעים לגידור סיכונים

המסחר באופציות מתרחב. כחלק מהרחבת מגוון מוצרי הנגזרים הנסחרים בבורסה, החליט דירקטוריון הבורסה, לאשר השקת אופציות על מניות בנק דיסקונט, מניות בנק מזרחי טפחות, ועל יחידות ההשתתפות של רציו , אבנר וישראמקו (אופציות מסוג קול ופוט)

האופציות על מניות בנק דיסקונט ובנק מזרחי טפחות יצטרפו לאופציות על מניות בנק פועלים ובנק לאומי, ויאפשרו למשקיעים לשלב בתיקי ההשקעות אסטרטגיות הכוללות שימוש באופציות על מניות הבנקים לצד אופציות על מדד ת"א בנקים.

השקת אופציות על השותפויות המובילות במגזר חיפושי הנפט והגז תגדיל את אפשרויות המשקיעים לגידור סיכונים במגזר זה, המתאפיין בתנודתיות גבוהה מאוד.

מאפייני האופציות יהיו זהים למאפייני האופציות על המניות הקיימות: אורך חיי האופציה יהיה חודש, חודשיים ושלושה חודשים. השער הקובע למימוש יהיה שער הפתיחה ביום ה' שלפני יום ו' האחרון בכל חודש. בעת הפסקת מסחר בנכס הבסיס יופסק גם המסחר באופציות והסליקה תהיה כספית.

נזכיר כי בשנת 2009 השיקה הבורסה אופציות על מניות פועלים, לאומי, כיל וטבע, ובינואר 2011 הגיע המחזור היומי בהן לכ-5,600 אופציות ביום. נציין כי מחזורי המסחר באופציות הקיימות היום אינם גבוהים בהשוואה לבורסות מתקדמות אחרות בעולם, כך שקשה להגדיר אותן כהצלחה.

רינה שפיר, סמנכ"ל בכיר ומנהלת מחלקת המסחר והמסלקות אמרה כי "הבורסה רואה חשיבות רבה בהתפתחות שוק הנגזרים. הגדלת מספר האופציות על מניות תתרום לשכלול השוק ותספק למשקיעים כלים נוספים לגידור השקעותיהם".

ההחלטה טעונה אישור רשות ניירות ערך.

צרו איתנו קשר *5988