מאיר גל: "נשבר לי הלב כשאני מדמיין ערבי מתקרב ליהודיה"

הפרסומאי החרדי במאמר באתר "כיכר השבת" בעקבות רצח ג'וליאנו מר-חמיס: "תקראו לי גזען חשוך. יש נושא אחד שבו איני רוצה להיות נאור כמוכם"

"האמת שלי היא שהרצח של ג'וליאנו מר לא מרתיח אותי. מה שמרתיח אותי היו חייו. תסלחו לי (או לא), אבל באמת שלי יהודיות לא מתחתנות עם ערבים. איך קרה לנו שדווקא כשהגענו לארץ ישראל, שברנו את הכלל ששמר עלינו במשך 2,000 שנות גלות? יהודים לא מתחתנים עם גויים! זה אסור! ואסור שזה ייקרה!".

את הדברים האלה כתב השבוע הפרסומאי החרדי מאיר גל באתר "כיכר השבת", בעקבות רצח שחקן התיאטרון ג'וליאנו מר-חמיס בג'נין.

גל הוסיף כי הוא כולל את הרצח של מר "כתוספת לרשימת 'קורבנות השלום'", והדגיש: "יותר חמורה מהתופעה של בחורות יהודיות שהולכות עם ערבים, היא היהודים שמקבלים את התופעה הזאת בשוויון-נפש. אני שומע את רזי ברקאי וקופא לי הדם... הסחבקיות הזאת איתם, השותפות באיזה מעגל ברנז'אי תרבותי עאלק, הלגיטימיות של השאלות ההזויות (מה אתה יותר, יהודי או פלסטיני) והתשובות ההזויות שמגיעות איתן. האמת, זו אשמתנו. אנחנו מכניסים אותם לתוך החיים שלנו".

גל המשיך לבקר במאמרו את העבודה המשותפת של ערבים ויהודים: "הבנות שלנו עובדות איתם בסניפי ארומה, פוגשות אותם בחנויות של רמי לוי, מכירות אותם בצרכניות של 'יש', צוברות איתם חוויות במשרדי פרסום מעורבים.

"בא לי לצעוק. בא לי לבכות. אני מודה. נשבר לי הלב בכל פעם שאני מדמיין ערבי מתקרב ליהודיה. קופא לי הדם בכל פעם שאני רואה ערבי מדבר בתור לקופה ב'שפע שוק' עם ילדה חרדית. תקראו לי גזען. חשוך. יש נושא אחד שבו איני רוצה להיות נאור כמוכם".

עוד כתב גל: "באמת שלי אין לי בעיה עם ערבים, אני אפילו לא שונא אותם על מה שהם עושים לי ולאחיי היהודים. באמת שלי זו אשמתנו. אבל יש לי בעיה, רצינית וגדולה כשהם מתקרבים לבנות שלנו. הם לא פראיירים כמונו. קשה לי להיזכר שנתקלתי בתקשורת בסיפור הפוך, שבו יהודי לקח ערביה ומשפחתה קיבלה אותם בזרועות פתוחות".

צרו איתנו קשר *5988