רשמים מההופעה של ג'סטין ביבר

אימהות מדקלמות את המילים, ואני תוהה אם זה היה כלכלי לאפשר להורים כניסה חינם

18:45: ברכב, בדרך להופעה של ג'סטין ביבר בפארק הירקון. אני מתרגש, זה הפקק הווירטואלי הראשון שלי. לפני שיצאתי מהבית הוזהרתי באינטרנט מעומסים קשים באזור בגלל שילוב ייחודי ומלבב של כנס ליכוד, מחאת נכים, הפגנת מחירי דלק, אירוע מכירות של אנשי מועדון "חבר", וההופעה כמובן. במציאות התנועה דווקא זורמת בניחותא. אולי אני בכל זאת צריך לעבור לפרייבט NGN.

חניתי. מעבר לכביש נשמעות צווחות. יש הרי רכבת הרים בלונה פארק. אפשר לראות בפס הקול הזה סימן לבאות.

19:00: אני בכניסה. שומר קורא למאבטח, שבודק עם אחראי, ששוקל לערב גם שוטר. אני נראה אולי כמו המבוגר האחראי בסביבה, אלא שהסביבה הזו כוללת רק אותי.

נכנסתי. בדוכן המזכרות הרשמי מוכרים את הספר "100% רשמי. ג'סטין ביבר - הסיפור שלי" ב-69 שקל. מאוחר יותר הערב יקרינו כאן על מסכי הענק סרטוני וידיאו משפחתיים בכיכוב ביבר. פה כפעוט הוא חובט בפח ומדמה אותו לתוף, שם הוא גולש בגן שעשועים, הנה הוא כבר מדקלם את ה-ABC, וכילד קטן הוא אפילו שר. כמי שפרץ לתודעה בזכות חשיפה ביוטיוב, אני חושב שמעריצי ביבר ממש ראו אותו גדל מול עיניהם - מה שמייתר את האוטוביוגרפיה החשובה הזו. קצת מזכירים לי את "המופע של טרומן" החיים של ביבר. אבל היי, אני נוזף בעצמי, לא באנו הנה כדי לרחם על הילד.

19:20: אזעקת שווא ראשונה. גל צרחות ושעטת ילדות לכיוון כללי "קרוב יותר לבמה". הוא עולה? הוא מקדים? מה פתאום, יש לנו עוד לפחות 40 דקות למכור לכם בנדנות ואייס קפה.

קל לזהות בקהל רוב מוחלט למעריצות הבנות. חבר טלפוני מגלה לי שזה בגלל שביבר מאפשר להן להזדהות איתו. הוא הכי בן-בת שהן מכירות, וזה נוח להן. לא יודע, בהמשך הערב אני אזהה בריקוד שלו תנועה מטרידה, שבה הוא אוחז במבושיו, כאילו כדי להראות לכולן, ואולי כדי להיזכר בעצמו, מי כאן הגבר. אני חושב שמישהו צריך לדבר על זה עם הילד. הוא אולי רואה בכך מחווה חביבה למייקל ג'קסון, אבל כולנו זוכרים איך זה נגמר אצל האחרון.

19:40: גל צרחות נוסף. מישהו עולה לבמה, וקורא לקהל טו מייק סאם נויז. זה מצליח לו, האנרגיות באמת טובות ומקפיצות. לא מעט אימהות צעירות ומגניבות מדקלמות פה את המילים, ואני מתחיל לתהות אם זה היה כלכלי לאפשר להורים כניסה חינם. החבר הטלפוני אמנם מודיע לי בסמס שהערב הזה הוא עדות לא אילמת להידרדרות המוסרית של החברה; אבל אם אתם מבטיחים לא לזקוף זאת לחובתי - אני מוכן להודות שאני נהנה.

אני פוגש שלושה חרדים בני 16. מה אתם עושים פה? אני לא מתאפק. מז'תומרת, הגענו 10 חבר'ה מירושלים לראות את ההופעה. הוא זמר גדול, לא ככה? אומר לי אחד מהם, תוך שהוא מצית באצבעות מיומנות מרלבורו אדום. מי היה הזמר האחרון שראית בהופעה? אני מבקש לקבל בסיס השוואתי לקביעה שלו. היינו בהופעה של לאונרד כהן, הוא משיב. נסתרות דרכי האל.

20:00: ההופעה מתחילה.

צרו איתנו קשר *5988