הקצין שקילל מתנחלים בהתנתקות ימונה למפקד מחוז י-ם במשטרה

היום ישלימו המפכ"ל החדש יוחנן דנינו, יחד עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', את סבב המינויים לקצונה הבכירה, שיקבע איך ייראו פניה של המשטרה בשנים הקרובות

יומיים אחרי שנכנס ללשכת המפכ"ל, ישלים היום (ג') רב-ניצב יוחנן דנינו את סבב המינויים החדש בצמרת המשטרה, יחד עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. המשטרה בהנהגת דנינו תונהג בידי קצינים צעירים וותיקים כאחד, שביניהם גם אישים הנחשבים שנויים במחלוקת בקרב מגזרים שונים.

אחד המינויים, שלא צפוי להתקבל בהתלהבות יתרה בחוגי הימין, הוא של ניצב ניסו שחם, הזכור מהביקורת הבוטה שמתח נגד המתנחלים בימי פינוי גוש קטיף, למפקד משטרת ירושלים. שחם גם קילל בזמנו את המתנחלים ואמר: "שיישרפו, חרא עליהם".

הכרעה שתתקבל רק מחר (ד') בבוקר תהיה באשר לזהותו של מפקד משטרת תל-אביב החדש, כשהבחירה תהיה בין תת-ניצב דני חן, שהספיק לפרוש מהמשטרה וייתכן שיוחזר לשורותיה, לבין תת-ניצב אהרון אקסול.

מפקד המחוז הדרומי החדש יהיה תת-ניצב יוסי פריינטה, שיועלה לדרגת ניצב. כך יהיה גם באשר לתת-ניצב רוני עטיה, שימונה למפקד מחוז הצפון. אליהם מצטרף תת-ניצב זוהר דביר, שיועלה גם כן לדרגת נציב וישמש מפקד מחוז.

תת-אלוף ירון בארי מצה"ל יחליף את מדיו ויגויס למשטרה. הוא יקבל דרגת ניצב וימונה לראש אגף משאבי אנוש.

סגן המפכ"ל הבא יהיה ניצב ישראל יצחק, שהוא ויתר הקצינים החדשים ישרתו לצד הניצבים הוותיקים - נסים מור, ראש אגף המבצעים, ובנצי סאו, מפקד מחוז המרכז, שיישארו בתפקידיהם.

צרו איתנו קשר *5988