תחקיר הפיגוע בדרום: לוחם גולני נהרג מאש כוחותינו

(עדכון) - אחרי שלאורך הלילה והבוקר לא נורו רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל, התפוצצה בשעות הצהריים רקטת גראד מדרום לאשקלון

סמל ראשון משה נפתלי ז"ל, שנהרג במתקפת הטרור בדרך לאילת שבוע שעבר, נהרג מאש צה"ל ולא מאש המחבלים - כך עולה מתחקיר ראשוני של האירוע. מח"ט גולני, אלוף-משנה אופק בוכריס בישר את הממצאים למשפחתו של החייל.

במקביל, נמשך תחקיר אירוע מתקפת הטרור בדרום, חלקו מתנהל בשיתוף פעולה מול המצרים. בראיון המתפרסם הבוקר בשבועון "אקונומיסט", אומר שר הביטחון אהוד ברק כי ישראל תאפשר למצרים להכניס כוחות צבא לשטח חצי האי סיני, זאת בניגוד להסכם השלום שנחתם בין שתי המדינות שאסר על הימצאות כוחות סדירים של צבא מצרים בחצי האי.

ברק הוסיף כי למען היחסים בין המדינות, ישראל תאפשר לצבא המצרי להכניס לסיני גם מסוקים וכלי רכב משוריינים. עם זאת, ישראל לא תאפשר למצרים להגדיל את מספר הטנקים באזור. על פי ההערכות, ישנם תאי טרור שמחזקים את אחיזתם בחצי האי - אותו הם רואים כקרקע נוחה לפעילותם.

בינתיים, רקטת גראד שנורתה מרצועת עזה בשעות הצהריים התפוצצה בשטח פתוח מדרום לאשקלון. דובר עיריית אשקלון מסר כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הירי בצהריים בא לאחר שלאורך שעות הלילה והבוקר לא נורו רקטות מרצועת עזה לעבר שטחי ישראל.

הבוקר פרסמה הנהגת החמאס בעזה הודעה לפיה היא קוראת לכל הפלגים החמושים ברצועה להיות מחוייבים להסכם הרגיעה עם ישראל. על פי הדיווחים מקהיר, עולה כי הסכם הפסקת האש הייתה אמור להיכנס לתוקפו בשעה 13:00 היום, כשעל פי גרסה אחרת תיכנס לתוקפה הפסקת האש בחצות. דובר ארגון החמאס בעזה מסר לכתבים ברצועה, כי ארגונו הסכים לתנאים שהציבה מצרים לגבי הפסקת השיגורים, זאת כדי "לא לתת לישראל אפשרות להמשיך בתוקפנות כלפי האזרחים ברצועת עזה", כלשונו.

אמש תקפו מטוסי חיל האוויר ברצועה, וחיסלו חוליית משגרי רקטות באזור בית להיה שבצפון רצועת עזה. בתקיפה נהרגו שני פעילים מארגון הג'יהאד האיסלאמי. בסך הכל, נורו אתמול מעזה לישראל כ-15 רקטות קסאם, טילי גראד ופצצות מרגמה.

אם אכן תיכנס הפסקת האש לתוקף, תהיה זו הפעם השנייה השבוע שהחמאס מנסה להביא לרגיעה באזור הדרום. עם זאת, שאר ארגוני הטרור הודיעו אז כי הם אינם מחוייבים להסכם הפסקת האש והמשיכו לירות לעבר ישראל.

צרו איתנו קשר *5988