30 חברות נגשו למכרז קבלנים לביצוע תמ"א 38 בת"א

החברות ניגשו למכרז קבלן של חברת עזרה וביצרון ■ על פי הפרויקט חברת עזרה וביצריון תעשה את כל עבודות התכנון והאישור בוועדות התכנון והחברה הקבלנית תבצע את השיפוץ

התעניינות רבה של חברות קטנות לצד גדולות במכרז לביצוע עבודות תמ"א 38 במסגרת תוכנית חיזוק המבנים של חברת עזרה וביצרון. 30 חברות בנייה הגישו הצעות למכרז הקבלנים שפרסמה חברת עזרה וביצרון לפני כחודשיים. מדובר במכרז במסגרתו עתידה החברה לבחור מספר חברות שיהיו היחידות שיוכלו לבצע את הפרויקטים שתקדם במסגרת תמ"א 38 בעיר תל אביב.

ל'גלובס' נודע כי בין החברות שהגישו מועמדותן ניתן למצוא את אלקטרה בנייה, קבוצת לב העיר, אפרידר, גרין מבנים,141 תמ"א בע"מ, קידר מבנים וצרפתי צבי ושות' חברה לבניין. היתרון בכניסה למאגר המדובר של עזרה וביצרון בעבור הקבלנים הוא שלעומת המצב היום במסגרתו הקבלן או היזם צריך לפעול מול הבניינים באופן עצמאי, לתכנן התוכניות ולקדמן בעירייה. מי שיזכה במכרז יקבל את הבניינים שכבר הסכימו לתהליך ולאחר שעזרה וביצרון ביצעה את הפעולות המקדימות כולל 'דחיפת' הפרויקט במוסדות התכנון.

המכרז צפוי להיסגר בתחילת ינואר כאשר תאריך אחרון להגשת הצעות הוא 1.1.2012. המכרז היה אמור להיסגר מוקדם יותר אולם נדחה בעקבות שיתוף פעולה בין עזרה וביצרון לארגון קבלני תל אביב-יפו-בת ים בתחום התמ"א 38. במסגרת שיתוף פעולה זה הוחלט לשנות את נוסח הדרישות מהחברות במכרז כך שבמקום רשימה אחת של קבלנים תהינה שתי רשימות שונות במאגר, קבוצה אחת שתכלול חברות גדולות עם סיווג המתאים לפרויקטים מורכבים בקנה מידה גדול וקבוצה נוספת שתכלול קבלנים קטנים יותר שאינם מסוגלים לבצע יותר מפרויקט אחד במקביל.

תנאי נוסף במכרז הוא שכל אחד מהקבלנים שיזכה להיכנס לרשימה המדוברת יידרש להפקיד סכום בגובה 300 אלף שקל עוד בטרם קיבל עבודת ביצוע אחת וזאת כדי לממן את בדיקות ההיתכנות של עזרה וביצרון לגבי הפרויקטים השונים העומדים על הפרק.

קבלנים אשר יעמדו בקריטריונים שנקבעו יגויסו לצורך מאגר שישמש את החברה להקמת הפרויקטים ברחבי תל אביב-יפו. אלי גינזברג, מנכ"ל עזרה וביצרון מספר כי עד כה פנו לחברה כ-2,500 משפחות מאזורים שונים בעיר וכבר החלו הליכים והרשמה לחיזוק הבתים במסגרת תמ"א 38. גינזברג הדגיש כי חשיבות פרויקט חיזוק המבנים עצומה וכך גם קידומה המהיר משום שעד כמה יושמו רק חיזוקים בודדים: "שש שנים עברו מאז אושרה התוכנית ומתוך כ-220 בקשות שהוגשו בתקופה זו לעיריית תל אביב-יפו, קיבלו אישורים רק 10%".

צרו איתנו קשר *5988