באר-שבע: הנערה שחזרה את רצח גדי ויכמן; האלמנה צפתה מביתה

אתמול נעצרו 9 חשודים ברצח גדי ויכמן ז"ל בבאר-שבע ■ מה שהוביל למעצר חשודים הוא נעל של נערה שהייתה במקום, שנמצאה בגינה בה בוצע הרצח

הרצח בבאר-שבע: כמה שעות לאחר מעצרם של החשודים ברצח גדי ויכמן ז"ל, ותחת אבטחה כבדה, שיחזרה הנערה שהייתה במקום בזמן הרצח את האירוע. מי שעוד צפתה בשחזור חוץ מחוקרי המשטרה הייתה אלמנתו של ויכמן.

על-פי הפרסום בעיתון "ידיעות אחרונות", מה שהביא למעצר החשודים הוא הנעל של הנערה שנמצאה בגינה בה נדקר ויכמן. בהמשך היום הצעירים יובאו להארכת מעצרם בבית המשפט בבאר-שבע.

חוקרי המשטרה סרקו בלילה שבין שישי לשבת את הגינה שם נמצאה הנעל ששייכת לתלמידה שהסגירה את הדוקר. בשעת ערב מאוחרת אמש (א') שיחזרו מספר חשודים והנערה כיצד ירד ויכמן מביתו אליהם, ואיך הוויכוח על השקט של ליל שבת הפך לזירת רצח.

"היה חשוב לי לראות שהיא לא משקרת כי אני ראיתי בדיוק מה קרה", סיפרה האלמנה מיכל בעת השחזור אמש. "אני לא מצליחה להבין למה היא לא הזהירה את גדי, למה היא לא אמרה לו שלרוצח יש בקבוק ביד - היא הייתה יכולה להציל את בעלי".

עם זאת, אלמנתו של ויכמן שמחה לשמוע כי החשודים נעצרו. "יש בזה מעט נחמה בשבילנו - חבל שבמדינה שלנו אין עונש מוות", אמרה. "אני מקווה שהם יירקבו בכלא ויקבלו את העונש הכי קשה".

החשוד המרכזי: "חייל" בארגון פשע

צעיר בן 19, החשוד המרכזי ברצח גדי ויכמן, הוא "חייל" בארגון פשע חזק בבאר-שבע ומכחיש כרגע כל קשר למעשה עצמו. על-פי הדיווח בעיתון "מעריב", שאר החשודים שנעצרו מוכרים למשטרה ברמה נמוכה. הארגון אליו שייך החשוד צמח מתוך הארגון של ניב זגורי, שהורשע בעבר בשורה של עבירות ונכנס לכלא.

8 מהחשודים הם צעירים ישראלים - לא קטינים - וחשודה אחת, נערה קטינה בת 16. ארבעה מבין החשודים שהו בפועל בזירת הרצח במהלך הדקירה, האחרים חשודים שהיו שותפים, ידעו ולא סיפרו, וסייעו להסתיר את החשודים לאחר מעשה.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לא גיבה אתמול מיידית את השוטרים והורה לחקור את תפקודם באירוע.

צרו איתנו קשר *5988