הרכב של המפכ"ל "טס" 160 קמ"ש; מי מטייח החקירה?

רכבו של המפכ"ל תועד לפני שנה ב-160 קמ"ש ■ הפרקליטות: "מבדיקת המשטרה עולה כי המפכ"ל לא נכח ברכב" ■ דנינו: "סבירות גבוהה שכן הייתי במכונית"

לפני כשנה תועדה מכוניתו של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, נוסעת במהירות של 160 קמ"ש בכביש 431. בעקבות התיעוד ששודר בחדשות 2, הורה מפכ"ל המשטרה להעביר את הטיפול בתיק ליועץ המשפטי לממשלה.

היום (ה') קיבל מגיש התלונה, עו"ד פיני פישלר, מכתב חתום אודות סיום בדיקת הפרקליטות בעניין. במכתב תוארה השתלשלות האירועים והעונש המשמעתי שצריך לשאת הנהג, ובנוסף - משפט שנוי במחלוקת: "מבדיקת מחלקת התנועה של המשטרה עולה כי המפכ"ל עצמו לא נכח ברכב בנסיעה המדוברת", כתבה עו"ד דגנית כהן-וויליאמס מהפרקליטות.

המשפט הזה לא תאם לדיווחים בחדשות 2, לפיהם מפכ"ל המשטרה כן היה ברכב. הערב פנו חדשות 2 שוב למפכ"ל דנינו, והוא אמר: "אני לא עומד מאחורי הקביעה הזו. אמרתי כבר בהתחלה כי הסבירות הגבוהה היא שהייתי במכונית". אז מי האיש שניסה להגן על המפכ"ל או אולי לטייח את החקירה? לא ברור.

בתגובה מסר דובר משרד המשפטים: "המכתב שנשלח היום לעו"ד פישלר מתבסס על הממצאים שהעבירה המשטרה לפרקליטות, לרבות גירסת הנהג שעל-פיה המפכ"ל לא היה במכונית".

בדוברות המשטרה אמרו כי בעקבות ממצאי הבדיקה הוחלט על המשך טיפול משמעתי של הנהג. "לא נתייחס לטענות של מי מהגורמים המעורבים", הוסיפו.

צרו איתנו קשר *5988