כך תשלמו עד 1,000 שקל באמצעות הטלפון הסלולרי

מדבקת האשראי PayPass המודבקת בגב הסלולרי אמנם נוחה - אך קל לגנוב אותה ■ מאפשרת תשלום של עד 1,000 שקל בחודש בנקודות מכירה באמצעות נגיעה של הטלפון בקורא מיוחד ליד הקופה

לאומי קארד הייתה הראשונה להשיק בארץ את מדבקת ה-PayPass, המאפשרת תשלום של עד 1,000 שקל בחודש בנקודות מכירה באמצעות נגיעה של הטלפון בקורא מיוחד ליד הקופה. זאת באמצעות מדבקה רב-פעמית הנדבקת לגב הטלפון הסלולרי, כשבעתיד ניתן יהיה למשוך באמצעותה מזומן בכספומטים. החברה לא גובה דמי שימוש ממצטרפים החדשים במשך 3 שנים.

במבחן התוצאה מתגלות כמה בעיות, בראשן בעיית אבטחה: תהליך התשלום מתבצע ללא הכנסת קוד או אמצעי זיהוי אחר, כך שהמדבקה, שנראית כמו כרטיס אשראי קטן, יכולה במהירות להיות בידו של מישהו אחר. הכרטיס עצמו לא מאפשר שימוש במקומות שלא פועלים עם שירותי PayPass ואי אפשר לשלם איתו באינטרנט.

בנוסף, במקום להציע את הטכנולוגיה בטלפונים סלולריים שכבר כוללים שבבי NFC, כמו הגלקסי אס 3 של סמסונג או הבולד 9900 של בלקברי, השיקה לאומי קארד מוצר ביניים שלא פועל עם אפליקציה המותקנת על הסמארטפון ומחייב הכנסת קוד. המדבקה הפועלת ב-NFC משגעת את הטלפונים הפועלים עם הטכנולוגיה הזו, מה שמחייב לנטרל את השבב הקיים בטלפון ולא להשתמש בו.

כרגע ניתן לשלם כך רק בסניפי ארקפה, אך מתקיימת פריסה של נקודות תשלום בסניפי ארומה באמצעות ישראכרט, שיאפשרו תשלום גם ללקוחות לאומי קארד. גם סופר פארם אמורה להצטרף בקרוב לתשלום הסלולרי.

צרו איתנו קשר *5988