חולדאי לראשי המחאה: תפגינו בירושלים, זה המקום הנכון

"מעצרה של דפני ליף היה טעות", אומר חולדאי, "אבל אני כמבוגר האחראי צריך לאפשר לאזרחים לקיים חיים נורמלים בעיר" ■ ומה ההצעה? "תלכו להפגין בירושלים מול הכנסת נגד השיטה ההזויה של הממשלה"

המחאה החברתית יצאה בשבוע שעבר לדרכה. ובנוסף לראש הממשלה נתניהו, עלה בפי המוחים שמו של איש ציבור נוסף שלטענתם רוצה לשים סוף למחאה: ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי.

"אני לא חושב שההוראות שנתתי הבעירו את המחאה. אבל גם אפשר להגיד שכן", אמר חולדאי בריאיון מיוחד לתכנית "אולפן שישי". "אבל ישנה קבוצה קטנה של אנשים שבכל מקרה מנסה לעורר את המאבקים, כולל אלה הפנימיים, בעיר ת"א. אלימות באשר היא מהווה דבר גרוע, ואני מזמין כל אדם שיש לו סרט של פקח עיריית ת"א נוהג באלימות להעביר לו אותו - אני אטפל בזה".

"אני המבוגר האחראי, ואני זה שקובע את כללי המשחק בעיר, כדי לאפשר את האפשרות לחיות בעיר", הצהיר חולדאי. לפני שנה אפשרנו לשים אוהלים בשדרה, אפשרנו וזה התפתח לדבר שתושבי השדרה של שדרות רוטשילד אמרו לי: אל תיתן להקים אוהלים. התל-אביבים יצאו נגד הלכלוך בשדרה ולכן הודעתי מראש שלא יהיו אוהלים".

"המחאה מוצדקת - אבל ללא אלימות"

חולדאי דחה את טענות המפגינים לפיהם הוא תיאם את עמדותיו עם ראש הממשלה נתניהו. "אילו נתניהו היה מדבר איתי, הייתי מדבר איתו על הפערים הבלתי נסבלים. אנשי מעמד הביניים הם אלה שנותנים, ומה הם מקבלים? הם מקבלים שרק הם נושאים בעול הנשיאה בצבא ובמילואים, בעול המיסים, בעול מחירי המים והחשמל הגבוהים.

"אני פונה למנהיגי המחאה", אמר, "אני איש מפלגת העבודה, אני לא איש הקפיטליזם החזירי הזה, והמחאה היא מוצדקת אבל אם הם יעבירו את המחאה נגדי, ואם הם יפגינו אלימות, לא יצטרפו אליהם מעמד הביניים להפגנות. אני לא אשם לא במחירי המים, לא במחירי החשמל ולא במדיניות המיסוי ההזויה של מדינת ישראל".

"הבעתי את דעתי לאורך כל השנים" סיכם חולדאי, "גם היום הייתי שמח לעלות ולהפגין בירושלים. שם ההפגנות והמחאה צריכות להיות. אבל יש עליי כובד משא של לנהל את החיים בת"א".

צרו איתנו קשר *5988