טלטלה: קדימה מאיימת לפרוש מהקואליציה על רקע חוק הגיוס

על רקע המחלוקת בנושא חוק הגיוס החדש, נפגש מופז עם חברי מפלגתו לגבש נוסח מוסכם ■ היום ייפגש מופז עם נתניהו וידרוש לתמוך בהטלת סנקציות אישיות על חרדים שיסרבו להתגייס

קואליציה במבחן: פחות מחודשיים לאחר שהדהים את המערכת הפוליטית והצטרף לממשלה, שאול מופז מאיים לפרוש מהקואליציה על רקע חוק הגיוס החדש.

אתמול בערב קיים יו"ר קדימה שאול מופז פגישות התייעצות עם חברי הכנסת ממפלגתו לקראת פגישה נוספת היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. המחלוקת העמוקה בין השניים עומדת בעינה גם לאחר פגישתם אתמול: מופז דורש הטלת סנקציות כלכליות אישיות על חרדים שלא יתגייסו לצה"ל בעוד ראש הממשלה מתנגד לכך.

המתיחות בקואליציה התגברה אתמול לאחר ההודעה על ביטולה של פגישת אבו-מאזן והמשנה לראש הממשלה שאול מופז שהיתה אמורה להתקיים היום. על-פי גורמים המעורבים בקביעת הפגישה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שהוביל לביטול הפגישה על רקע המתיחות בינו לבין מופז בנושא ועדת פלסנר.

למה בוטלה פגישת מופז ואבו-מאזן?

גורמים המעורבים בקביעת הפגישה, שנועדה להניע את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים אחרי זמן רב של קיפאון, מספרים שהביטול הגיע אחרי התערבות של יצחק מולכו. לדבריהם, מולכו, שליחו המיוחד של נתניהו, ביטל את הפגישה על רקע המתיחות שנוצרה בין נתניהו למופז בענייני הוועדה שאמורה למצוא תחליף ל"חוק טל" שעסק בגיוס חרדים.

גורמים מדיניים מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי מביך שיש אנשים בסביבת מופז שמנסים לטעון שיש קשר בין חוק טל לביטול פגישה עם אבו מאזן, טענה שהומצאה רק אחרי שהפלסטינים הודיעו כבר שהפגישה מבוטלת בעקבות הפגנות שהיו ברמאללה נגד קיומה".

הביטול המפתיע מגיע אחרי תקופה ארוכה שבה "חיזר" מופז אחרי אבו מאזן, ניסה להיפגש איתו ואפילו הסכים לבוא עד לרמאללה כדי להיוועד עמו. מי שתיווכו בין השניים היו ח"כ ישראל חסון מקדימה ועו"ד יצחק מולכו.

צרו איתנו קשר *5988