ארה"ב: תביעות האבטלה נותרו ללא שינוי, החיסכון הפרטי ירד

במקביל, פורסמו נתוני ההוצאה וההכנסה הפרטית לחודש יולי ■ ההוצאה עלתה ב-0.4% ואילו ההכנסה גדלה ב-0.3%, כלומר - החיסכון הפרטי קטן לשיעור של 4.2% (שנתי)

תביעות האבטלה שהתפרסמו היום (ה') בארה"ב נותרו ללא שינוי בשבוע החולף, ברמה של 374 אלף. האנליסטים צפו דווקא ירידה לרמה של 370 אלף תביעות אבטלה.

יש לציין כי משרד העבודה האמריקני עדכן את הנתונים שפורסמו בשבוע הקודם לרמה של 374 אלף תביעות, לאחר שהנתון המקורי הצביע על עלייה לרמה של 372 אלף תביעות. בנוסף, הממוצע של תביעות האבטלה ב-4 השבועות האחרונים, המשקף בצורה טובה יותר את השינוי בתביעות האבטלה, עלה ב-1,500 ל-370,250 תביעות.

עוד עולה מהנתונים, כי בחודש אוגוסט עלו התביעות לאבטלה ב-10,000, עניין שלדעת מומחים מצביע על מיתון מסוים בקצב גידול המשרות בשוק העבודה, לאחר שבחודש יולי דוח התעסוקה הפתיע לטובה והצביע על יצירה של 163 אלף משרות, לעומת 64 אלף בחודש יוני.

החיכסון הפרטי קטן

במקביל פורסמו גם נתוני ההוצאה וההכנסה הפרטית של משקי הבית האמריקניפ, מהם ניתן ללמוד גם על השינוי בחסכונות הציבור. ההוצאה הפרטית עלתה בחודש יולי ב-0.4%, הקצב הגדול ביותר מזה 5 חודשים, בעוד ההכנסה הפרטית גדלה ב-0.3%, זה החודש השלישי ברציפות, כך לפי נתונים שפרסמה לשכת המסחר האמריקנית. יש לציין כי נתוני ההוצאה וההכנסה הפרטית תואמים את צפי האנליסטים של מרקטווץ'.

מאחר וההוצאה גדלה יותר מההכנסה, שיעור החיסכון הפרטי נפל לרמה של 4.2% (שנתי), לעומת האומדן הקודם שעמד על 4.3% בחודש יוני.

צרו איתנו קשר *5988