הרוגה בשריפה בבניין ברמלה; "אנשים קפצו מהחלונות"

אישה שקפצה מחלון ביתה ו-19 בני אדם נוספים נפגעו בשריפה הקשה ברחוב רזיאל ברמלה ■ הדיירים טוענים כי אילו כוחות ההצלה היו מגיעים מוקדם יותר, ניתן היה להציל את חיי האישה

שעות ספורות לאחר השריפה בבניין המגורים ברמלה, שגבתה את חייה של דיירת שקפצה את מותה מחלון הקומה הרביעית, טוענים התושבים כי אילו כוחות ההצלה היו מגיעים מוקדם יותר למקום - ניתן היה להציל את חייה. "לקח זמן רב עד שהגיעו הכבאים", טען אחד הדיירים שייאלץ לבלות בערב החג מחוץ לביתו.

בשעות הלילה פרצה האש וגרמה לבהלה בקרב הדיירים. "אשתי העירה אותי ואמרה שנשרף הבניין, פתחתי את הדלת ומיד ראיתי אש", סיפר אחד מהם. "לקחתי את הילדה וקפצתי מחלון הקומה הראשונה, אשתי זרקה לי את הילד וקפצה מיד אחריו".

"ראינו את רוב הדיירים עומדים סמוך לחלונות, שמעתי בום חזק על הרצפה וראיתי שהשכנה מהקומה הרביעית קפצה ונפצעה", תיאר דייר נוסף את ההתרחשות. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק טיפול רפואי ראשוני לאותה אישה אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותה.

נציגי העירייה: נשלח עובדים סוציאלים ופסיכולוגיים לדיירים

נציגי הכבאות דוחים את טענות התושבים וטוענים כי הגיעו לזירה בתוך דקות ספורות מרגע בו החל האירוע. על פי חקירה ראשונית עולה כי קצר בארון חשמל שהוסב על ידי הדיירים למחסן הוא שגרם לאש לפרוץ. בשירותי הכבאות מדגישים כי הדבר אסור על פי חוק ומזכירים כי רק לפני שבועיים עלה בניין סמוך ברמלה באש מאותן נסיבות.

כעת נראה כי מרבית דיירי הבניין ייאלצו לבלות את ערב ראש השנה הרחק מביתם המפויח. הדיירים יעברו ככל הנראה באופן זמני לבית מלון באזור המרכז עד שישוקם הבניין. "אנחנו מתכוונים לשלוח מומחים כדי לבדוק האם ניתן יהיה לחזור לבניין, במקביל עובדים סוציאלים יעברו יחד עם פסיכולוגים בבתי החולים", הבהיר נציג העירייה.

צרו איתנו קשר *5988