צפו: ניסוי מבצעי ראשון מוצלח ל"שרביט קסמים"

על רקע האיומים של נסראללה "לירות טילים מקריית שמונה ועד אילת", הותר לפרסום הערב כי מערכת היירוט לטווחים בינוני וארוך צלחה לראשונה מבחן מבצעי ■ כך זה נראה

יעילותה הרבה של מערכת "כיפת ברזל" בלטה בימי מבצע "עמוד ענן" לסיכול שיגורי הרקטות שנורו מהרצועה. במקביל, על רקע הפסקת האש המתוחה בדרום, ממשיכה ישראל בהיערכות להגן על שמייה: משרד הביטחון התיר הערב (א') לפרסם כי ניסוי ראשון של מערכת "שרביט קסמים", ליירוט רקטות בטווחים בינוני וארוך, הסתיים בהצלחה.

את הניסוי במערכת - שפותחה במקביל על-ידי רפא"ל הישראלית וחברת "רית'יאון" מארצות הברית, ערכו מינהלת "חומה" של משרד הביטחון יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) באזור הדרום. ההערכה במערכת הביטחון היא שהטיל יהפוך מבצעי בשנת 2014 - במקביל להשלמת פריסת מערכות כיפת ברזל ביעדים נוספים, ההבדל בין שתי המערכות הוא ש"שרביט קסמים" לא מצריך פריסת סוללות טילים כמו אחותו הקטנה.

"נתוני הניסוי יאפשרו את המשך הקמת מערכת 'שרביט קסמים' ואת פיתוח האמצעים הדרושים עד להבשלה מבצעית שלה בעתיד", נמסר בהודעה בנושא.

במשרד הביטחון הסבירו כי "'שרביט קסמים' נועדה להעניק למדינת ישראל שכבת הגנה נוספת ובכך לאפשר את עיבוי מערך ההגנה מפני איומי הטילים והרקטות".

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס לניסוי ואמר כי "ההצלחה הגדולה של סוללות 'כיפת ברזל' במבצע 'עמוד ענן' הבהירה מעל לכל ספק את החשיבות העצומה שיש למערכות ההגנה מפני טילים. מדינת ישראל מובילה בעולם בתחום זה, בזכות התעשיות הביטחוניות הישראליות ואנשיהן".

צרו איתנו קשר *5988