הנהגים זועמים: "מה יקרה במלחמה אם זה מה שקורה בגשם?"

זעם בקרב הנהגים הבוקר באזור המרכז, לאחר שסגירת נתיבי איילון הביאה לפקקים בכבישים רבים במרכז ■ נורית איחרה לעבודה ולקח לה שעה להגיע לת"א מרמת-גן, חייל מהמרכז חושש מעונש בבסיס, ותושב כפר יונה איחר לפגישה

למרות ההערכות וההכנות, הרשויות לא הצליחו למנוע את הצפת נתיבי איילון הבוקר (ג'): תוך דקות נסגר עורק התנועה המרכזי של ישראל, מה שגרר עומסי תנועה כבדים בכבישים הסמוכים - כביש 5,2,4, בתוך תל-אביב וכן בתנועת הרכבות שמתעכבת - והנהגים, כצפוי, זועמים.

"זה נראה כמו נהר על הכביש - מי היה מאמין שזה מה שיקרה בישראל 2013", אמר לחדשות 2 באינטרנט נהג זועם שהתעכב בדרכים יותר משעתיים. "מה יקרה במלחמה אם זה מה שקורה כשיש מים? התשתיות פה במצב נוראי".

אלי גלזר יצא מביתו בכפר יונה ושוחח איתנו מפקק ליד שדה דב בתל-אביב. "אני על הכביש כבר שעה וארבעים דקות, ביום רגיל זה לוקח פחות משעה", אמר. "אני כבר באיחור לפגישה בתל-אביב - מחכים לי מ-08:00 בבוקר. הכביש כאן פקוק לגמרי כי כל התנועה ירדה מכביש החוף לכביש הזה. בדרך לכאן ממחלף פולג ומשפיים ממש זחלנו כל הדרך לתל-אביב".

ע', חייל שמשרת בצפון, ניסה להגיע הבוקר לבסיס מביתו במרכז. "אני הולך לאחר, המפקדים לא יוותרו לי וזה לא יעניין אותם, אבל אני מקווה שכן יתחשבו בי כי מה שקורה בכבישים הוא לא רגיל - נסעתי באיילון עוד בהתחלה והרגשתי כמו סירה, אי-אפשר להאמין שזה ככה", אמר. ע' גם סיפר ששוחח עם חברים שעדיין לא הצליחו להגיע לבסיס: "כולם תקועים, גם האוטובוסים לא זזים - כל תל-אביב משותקת".

נורית, תושבת רמת-גן זחלה בדרך מביתה ברמת-גן לתל-אביב במשך שעה. "בדרך-כלל אני מגיעה ברבע שעה, ומעולם לא נתקלתי במצב כמו היום", אמרה. "איחרתי לעבודה אבל המנהלים קיבלו את זה בהבנה למזלי".

צרו איתנו קשר *5988