פגיעה בתיירות הנכנסת: ירידה של 6% במספר המבקרים בארץ בינואר

שר התיירות מיסז'ניקוב: "ההידרדרות הגיאופוליטית באזור נותנת אותותיה בתיירות הנכנסת. נפתח בפעילות אינטנסיבית למימוש הפוטנציאל התיירותי של ישראל"

התחזיות הפסימיות מתממשות: פתיחה שלילית לשנת 2013 במספר המבקרים שנכנסו לישראל (תיירים ומבקרים חד-יומיים) בחודש ינואר.

על-פי נתוני הלמ"ס המתפרסמים היום (ב'), בינואר השנה נרשמו 217 אלף כניסות מבקרים לישראל, המהווים ירידה של 6% לעומת ינואר 2012, אז באו לישראל 231 אלף מבקרים. על-פי הלמ"ס, מתוך 217 אלף המבקרים, 168 אלף היו תיירים - ירידה של 11% לעומת מספרם בינואר אשתקד.

מאידך ועל אף המגמה הכללית של ירידה, במספר ביקורי היום דווקא חלה בינואר החולף עלייה של 18% לעומת ינואר אשתקד, ובסך-הכול מדובר ב-49 אלף כניסות של מבקרים יומיים: מהם 22 אלף היו ביקורים של נוסעים באניות שייט - עלייה של 58% בהשוואה לינואר 2012; 25 אלף כניסות דרך הגבולות היבשתיים - ירידה של 3% לעומת ינואר אשתקד; וכ-2,600 כניסות דרך האוויר - עלייה של 13% בהשוואה לינואר 2012.

לדברי שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, "נראה כי השפעות מבצע 'עמוד ענן' וההידרדרות הגיאופוליטית באזור נותנים אותותיהם בתיירות הנכנסת. בעקבות זאת, שנת 2013 נפתחת בפעילות אינטנסיבית של המשרד למימוש הפוטנציאל התיירותי של ישראל, בפעילות ליישום מסקנות הוועדה להוזלת מחירי הנופש, דירוג בתי-המלון ומתן דגש על שיפור ההכשרה המקצועית בתעשייה".

עוד נמסר ממשרד התיירות כי נוכח המצב יתקיים מחר (ג') יום עיון לגורמים בתעשיית התיירות המקומית, בו יוצגו מסקנות מחקרי שוק שערך המשרד בבריטניה, בברזיל וב-3 מוקדים שונים בארה"ב, על מנת לרכז את מאמצי השיווק של ישראל בעולם בהתאם לצרכים של השווקים השונים ולמקסם את האפקטיביות של הוצאת המשאבים.

צרו איתנו קשר *5988