נחשפה כת בצפון: הורים שודלו להכות ולהתעלל בילדיהם

תושב מג'דל כרום חשוד בהתעללות במשך 10 שנים ■ עפ"י החשד, הוא הורה להורים להכות את ילדיהם עם חגורה ונעליים, לכלוא את הילדים בשירותים ולמרוח עליהם צואה ■ בנוסף הוא חשוד כי ביצע עבירות מין בנשים וגנב כספים ממשפחות

האם נחשף "אליאור חן" חדש? הבוקר (ב') הותר לפרסום כי תושב מג'דל כרום בצפון בן 56 חשוד כי הפעיל כת בכפרו והתעלל בחבריה.

מדובר בכת המתנהלת בכפר 15 שנים, וחברים בה 11 הורים, ולהם 25 ילדים קטינים. ראש הכת חשוד בכך שהטיף להורים לנהוג באלימות כלפי ילדיהם על מנת להעניק להם "חינוך ראוי". כמו כן הוא חשוד בעבירות מין כלפי האמהות ובגניבת כסף מהמשפחות.

צוות של ימ"מ צפון פשט הבוקר על הכפר, עצר את מנהיג הכת והחרים חפצים השייכים לו. עשרות תושבים התקהלו מסביב לביתו על מנת לחגוג את המעצר, וקראו לעברו "כלב, זמנך הגיע". כמו כן פשט הצוות גם על בתיהם של חברים נוספים בכת.

על-פי החשד, מדובר במעשים מזעזעים: מנהיג הכת הנחה את ההורים להצליף בילדיהם בחגורה ולהכות אותם בנעליים - בתנאי שהאלימות לא תשאיר סימנים על גופם של הילדים. כמו כן, הוא חשוד כי הנחה להעניש את הילדים על ידי כליאתם בשירותים, מריחת צואה על פניהם ומתן מנות אוכל מצומצמות.

בנוסף נטען נגדו כי ביצע עבירות מין בנשים החברות בכת וגנב כספים מהמשפחות. ראש הכת, על-פי החשד, שאף להתערב גם בחיי הזוגיות של ההורים, וביקש לדעת על טיב היחסים האינטימיים בין הגברים והנשים כדי "לתת פתרונות ולעזור", לדבריו.

"אכזרי ובלתי אנושי"

אחת מנשות הכת תיארה בריאיון לחדשות 2 באינטרנט את אורח החיים היום-יומי בכת: "היינו מגיעים אליו, כל המשפחות, מבוקר עד ערב. הוא לקח את המשכורות שלי, של בעלי ושל בני. התנתקתי ממשפחתי לפי בקשתו, והכול כדי 'לשמור על טוהר הדת', לדבריו".

האישה סיפרה על תחושותיה בעקבות המעצר: "היום אני מאוד שמחה שהפרשה נחשפה והכול יצא לאור. הוא התנהג באלימות כלפיי וכלפי הילדים. אני רוצה שאנשים יידעו כמה הוא היה אכזרי ובלתי אנושי. אנחנו מקווים שהוא יקבל את עונשו".

הכת נחשפה לאחר שאחת מחברותיה, אם בת 48, התלוננה במשטרה לפני כחודש. בעקבות תלונתה פתחה המשטרה בחקירה סמויה והוקם צוות חקירה מיוחד. בחקירה שותפו הגורמים הרלבנטיים במשרד הרווחה וגורמים סוציאליים נוספים, על מנת לטפל בילדים שנפגעו. משרד הרווחה הצמיד ליווי לכל משפחה שתזדקק לטיפול סוציאלי.

"השמועה הפכה לאמת"

עו"ד ג'מאל שעבאן, שהיה מעורב בחשיפת הפרשה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "היום אני יכול לחייך, לאחר שהורדתי מהכתפיים שלי את המשא הכבד. בכפר היו שמועות, והיום אנחנו מאמתים אותן. הוא התעלל במספר משפחות, ילדים, נשים והורים במשך 15 שנה. הוא ניהל את החיים שלהם ולקח את כספם. מדובר בכופר ולא באיש דת. הוא נהג באלימות פיזית ומינית".

אחד השכנים העיד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי שכנו, ראש הכת, לא יצא מהבית. "הוא לא התערבב באוכלוסיה", סיפר. "כנראה שאותם אנשים שהוא שיעבד עשו בשבילו את הקניות. אני לא ראיתי התנהגות מוזרה, רק אנשים נכנסים אליו הביתה למבצר".

השכן בירך על המעצר ואמר: "טוב שזה נחשף, אבל חבל שזה באיחור של שנים רבות. כל הכפר שמח - השמועה הפכה לאמת".

קרובי משפחתו של החשוד מכחישים את החשדות ומבהירים: "האמת תצא לאור, הוא עשה טוב למשפחות".

צרו איתנו קשר *5988