שותפים חדשים במכבי ת"א: 27.5% נמכרו לריצ'ארד דיץ ובן אשכנזי

דיץ הוא מייסד ונשיא של חברת VR Capital Group; אשכנזי עומד בראש חברת Ashkenazy Acquistion ■ פדרמן ורקנאטי ישמרו על גרעין השליטה

מכבי ת"א כדורסל השלימה היום (א') באופן רשמי מכירת 27.5% ממניות המועדון לצמד המשקיעים ריצ'ארד דיץ ובן אשכנזי, שניהם יהודים אזרחי ארצות הברית.

דיץ רכש 17.5%, ואשכנזי 10%. בעקבות העסקה, ידוללו באופן יחסי האחוזים של מחזיקי המניות של המועדון כיום. עם השלמת העסקה ייראה מבנה האחזקות במועדון כך: משפחת רקנאטי (נפתלי השקעות בע"מ) ומשפחת פדרמן (פדנקו בע"מ) יחזיקו
ב-29% כ"א ולמעשה ישמרו על גרעין השליטה במכבי; קבוצת אנשי העסקים בראשות יו"ר המועדון, שמעון מזרחי (ניוקו ספורט בע"מ) תחזיק ב-14.5%; דיץ ואשכנזי, כאמור, יחזיקו ביתר המניות.

ריצ'ארד דיץ, 47, הוא המייסד והנשיא של VR CAPITAL GROUP, חברת ניהול נכסים שהוקמה ב-1998 ומנהלת כיום נכסים בשווי של כ-2 מיליארד דולר עבור משקיעים מוסדיים, קרנות משפחתיות ומשקיעים פרטיים נבחרים. לדיץ תואר בכלכלה והיסטוריה מאוניברסיטת ייל, הוא חבר ב"מועצה הנשיאותית לפעילות בינלאומית" ובמועצה המייעצת לאוניברסיטת ייל. הוא גדל בוושינגטון הבירה, חי בניו-יורק ובמוסקבה ובקרוב יעבור עם אשתו ושלושת ילדיהם ללונדון. עבד בין היתר בבנק רנסאנס במוסקבה ובשלוחת ההשקעות של בנק "קרדיט סוויס" בניו יורק.

בן אשכנזי, 44, עומד בראש חברת Ashkenazy Acquistion, הממוקמת בניו יורק ומתמחה בנדל"ן לקמעונאות, משרדים ומגורים בארה"ב וקנדה. החברה מחזיקה בכ-100 נכסים המוערכים בכ-5 מיליארד דולר. אשכנזי נולד בישראל וכשהיה בן 10 עבר עם הוריו לארה"ב. כיום מתגורר במנהטן עם אשתו ושלושת ילדיו.

קבוצות פדרמן, רקנאטי ומזרחי בירכו על העסקה ואמרו כי "הכנסת שותפים נוספים למועדון הכדורסל מכבי ת"א מאפשרת להרחיב את בסיס השותפות, להציג הנהלה איכותית ומגוונת, וכן להמשיך את המדיניות שנקבעה לפני מספר שנים להצעיר את ההנהלה והבעלים מתוך ראייה ארוכת טווח ותכנון עתידו של המועדון".

ריצ'ארד דיץ אמר בעקבות השלמת העסקה: "אני אוהד כדורסל מגיל שלוש, ומכבי ת"א היתה מבחינתי אהבה ממבט ראשון. האנרגיה והתשוקה של הקבוצה ואוהדיה הופכות את היכל נוקיה לאחד המקומות המרגשים על פני כדור הארץ לראות בו כדורסל. אני מאושר להצטרף לקבוצת הבעלים שמובילה את מכבי לרמה מדהימה של הצלחה - בישראל ובעולם. מכבי ת"א היא באמת סיפור מיוחד, ואני מרגיש מחויב, כמו כל יתר הצוות, להמשיך את המסורת היפה שלה".

בן אשכנזי: "מגיל ילדות, אז עוד גרתי בישראל, הלכתי למשחקים של מכבי ואולסי פרי היה אחד האלילים שלי. מבחינתי מכבי ת"א היא אחד הסמלים היהודיים הכי חזקים בעולם. אני מרגיש שהקבוצה הזו נתנה כל כך הרבה, ועכשיו אני גאה, דרך השותפות שלי במכבי, לתת בחזרה לקבוצה ולמדינה שאני כל כך אוהב. עבורי, להיות חלק ממכבי ת"א זו התגשמות של חלום".

מכבי ת"א תוכל לזכות השבוע באליפות ה-51 בתולדותיה, כשתתמודד ביום חמישי הקרוב ברוממה מול מכבי חיפה, בגמר הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל.

צרו איתנו קשר *5988