יאיר לפיד: אנו מקיימים את הבטחותינו - והיריבים מזדעקים

שר האוצר בניוזלטר השבועי לפעילי "יש עתיד": "למדנו שאף אחד – אף ציניקן, אף ספקן – לא יוכל למכור לנו יותר שקבוצה של אנשים שמאמינה במשהו בכל ליבה לא יכולה לעשות שינוי אמיתי"

שר האוצר יאיר לפיד טוען כי מפלגת "יש עתיד" בראשה הוא עומד מקיימת את הבטחותיה לבוחרים, ודוחה את הביקורת מצד יריביו הפוליטיים.

"למדנו שאפשר לקיים הבטחות בהיקף שאיש לא חשב שהוא אפשרי, וזה לא יפריע ליריבינו לצעוק שאנחנו לא מקיימים הבטחות (טוב, את זה כבר ידענו)", כותב לפיד בניוזלטר השבועי לפעילי "יש עתיד". "ולמדנו שאף אחד - אף ציניקן, אף ספקן - לא יוכל למכור לנו יותר שקבוצה של אנשים שמאמינה במשהו בכל ליבה לא יכולה לעשות שינוי אמיתי".

לפיד התייחס בניוזלטר השבועי להישגי מפלגתו עד כה: "התכוונו כשאמרנו שהגיע הזמן להקים ממשלה בלי המפלגות החרדיות. התכוונו כשאמרנו שלא יהיו פה יותר ממשלות של 35 שרים וסגני שרים. התכוונו כשאמרנו שיהיה פה שיוויון בנטל. התכוונו כשאמרנו שצריך להעביר את המדינה מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה (וקיצצנו באופן עמוק את תקציב הישיבות וקצבאות הילדים, אבל הקמנו קרן לבטחון תזונתי של 200 מיליון שקל והוספנו 70 מיליון שקל כמענקי עבודה לאנשים עובדים שנמצאים מתחת לקו העוני). התכוונו כשאמרנו שנבטל את 'חוק נהרי' ומי שלא ילמד לימודי ליב"ה לא יתוקצב. התכוונו כשאמרנו שנטפל אחרת לגמרי בניצולי השואה. התכוונו כשאמרנו שאנחנו לא פוחדים לטפל גם בנמלים, בחברת החשמל, באל על.

"התכוונו כשאמרנו שאנחנו המפלגה של החינוך ונבטל את בחינות המיצ"ב ואת רוב הבגרויות. התכוונו כשאמרנו שנטפל בילדים עם צרכים מיוחדים ולאנשים עם מוגבלויות (אז חתמנו על תקנות הנגשה לנכים של כל שירותי הבריאות בישראל והוספנו שעות וסייעות לילדים עם מוגבלויות). התכוונו כשאמרנו שנעזור לעובדי הקבלן (והעברנו את החוק להרחבת הסכם הסיוע, המשפר את תנאיהם של מאבטחים ועובדי נקיון). התכוונו כשאמרנו שנבטל את החישוב 'המאוחד נפרד' לזוגות נשואים שעובדים יחד בעסק. התכוונו כשאמרנו שלא נשב בממשלה שלא תנהל מו"מ לשלום. אנחנו עדיין מתכוונים".

לפיד התייחס גם למיצג האמנותי בעין הוד, בו הוצגה תמונתו והעוברים ושבים מוזמנים לזרוק נעליים לעברה, ואמר כי "אני מודה לכל האנשים שהזדעקו כששמעו על המיצג במוזיאון 'ינקו דאדא' בעין הוד שבו זורקים נעליים על תמונה שלי, אבל איני חושב שצריך לפעול נגדו. חופש הביטוי הוא דבר חשוב הרבה יותר מכבודי האישי, ואני תומך בזכותו של האמן לתקוף אותי. תפקידם של אמנים צעירים הוא להיות בועטים ולהתנגד לממסד, תפקידנו הוא לעשות ולשנות".

צרו איתנו קשר *5988