מהומה בתחנות חלוקת מסיכות האב"כ: קטטות, ביזה וצעקות

(עדכון) - אלפים מסתערים על ערכות המגן המחולקות בתחנות הדואר ■ אזרחים בכל רחבי הארץ מתלוננים על מחסור בכוח אדם ועל מספר תחנות מועט שמצריך אותם לנסוע עשרות קילומטרים ■ "מה יקרה אם יתקפו?"

תושבים בכל רחבי הארץ מתלוננים על העומס הרב בתחנות חלוקת ערכות המגן המועטות שפועלות. בכמה מוקדים פרצו ריבים וקטטות במהלך ההמתנה הארוכה לקבל המסכות. גם המוקדים הטלפונים עמוסים והאתרים של פיקוד העורף ודואר ישראל מתקשים לעמוד במספר הכניסות הרב של הגולשים.

תחנת החלוקה בתל אביב נסגרת היום בשעה 15:00 ומחוץ לה מחכים עשרות בני אדם, שחלקם כבר ממתינים שעות. "זה פשוט לא ייתכן שאין פה עוד אנשים, עוד כוח אדם ועוד תחנות", אמרו לחדשות 2 באינטרנט תושבים שהגיעו מחולון ובת ים לתחנת החלוקה ברחוב ההגנה.

"אני פשוט בהלם, מה יקרה אם יתקפו - עדיף לא לדעת", זעמה תושבת באר שבע שגילתה כי בבירת הנגב כלל אין תחנת חלוקה. גם בעיר אשדוד, החמישית בגודלה בישראל, אין תחנת חלוקה לערכות מגן. "נדהמתי לגלות שבעיר החמישית בגודלה בארץ אין אפילו שלוחה פתוחה של פיקוד העורף לחלוקת ערכות מגן!", זעם עו"ד שמואל מישוק, פעיל חברתי תושב העיר. "בכדי לרענן את ערכות המגן של ילדי הופניתי על ידי פיקוד העורף לנסוע לתל אביב! זה הגיוני? איפה העירייה? איפה האחריות? ואיפה בדיוק השירות לתושב?".

באתר ynet דווח כי בתחנת החלוקה בירושלים אזרחים התנפלו בברוטליות וגנבו מסיכות אב"כ. עוד דיווח האתר כי הקבינט המדיני-ביטחוני אישר היום גיוס מילואים בהיקף מצומצם, לתפקידים ייעודיים כגון בפיקוד העורף.

ראש מועצת שומרון: "דמנו אינו הפקר"

ביקורת נשמעה גם ביהודה ושומרון על כך שאין אף תחנת חלוקת ערכות מגן באזור. ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר שקיבל פניות ממאות תושבים. "דמנו אינו הפקר", הבהיר. "ביהודה ושומרון 370,000 תושבים - פי 6 מתושבי רעננה ויותר מפי 3 מתושבי כפר סבא. אין סיבה שלא תהיה פה אפילו נקודת חלוקה אחת".

קב"ט המועצה האזורית יונתן שמחי, פנה לגורמים בכירים בפיקוד העורף בבקשה להציב נקודות חלוקה גם בשומרון, אך זה טרם נעשה.

בצה"ל לא מתרגשים, והטילו את האחריות על דואר ישראל. "אין מצב חירום אז לא מאריכים את זמני פעילות התחנות", אמר גורם צבאי. מחברת דואר ישראל נמסר כי היא פותחת תחנות לקבלת ערכות המגן אך ורק בהנחיית פיקוד העורף.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום להרגיע את הרוחות, ובסיום התייעצות ביטחונית שקיים בקריה בתל-אביב אמר: "בהמשך להערכת המצב הביטחונית שהתקיימה היום אין סיבה לשנות את שגרת החיים. במקביל, אנו נערכים לכל תרחיש. צה"ל ערוך להגן מפני כל איום וערוך להגיב בעוצמה על כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל".

צרו איתנו קשר *5988