"המפגינים נגדנו עושים זאת כי אנו מייצגים את הציונות"

הפגנות נגד ישראל בכנס קק"ל בקולורדו שבארה"ב ותקיפת שליח קק"ל באוסטרליה במסגרת פעילויות של שבוע קק"ל בו משתתפים השר פרי ואביגדור קלהני

"המפגינים נגדנו עושים זאת כי אנו מייצגים את הציונות. אנו מייצגים את הארגון שהביא את אדמת ישראל לעמו. אויבינו משתמשים בקבוצות מיעוט בישראל לנגח אותנו, בשעה שאין לזה קשר לפעולות הפיתוח שלנו לטובת אזרחי ישראל כולם", אמר יו"ר קק"ל העולמי, אפי שטנצלר, בפתיחת הוועידה השנתית של קק"ל ( JNF ) שמתקיימת השנה בעיר דנבר, בקולורדו ארה"ב.

קבוצת מפגינים אנטי ישראלים הפגינו מול ביתו של מושל קולורדו, ג'ון היקנלופר בזמן שאירח במעונו הרשמי את בכירי קק"ל ו-JNF ובהמשך גם מול המלון הייאט, בו התכנסה הוועידה, בה התארח גם השר להגנת הסביב, עמיר פרץ, הקבוצה הפגינה תחת הכותרת 'די לטיהור האתני' ולשחרר את פלשתין' תוך שהם נושאים שלטים בגנות ישראל וקק"ל.

שטנצלר הוסיף בנאומו בפני באי הוועידה כי "המפגינים מנגחים את קק"ל ו-JNF משום שהם מזהים אותנו כארגון שמגשים את חזון הציונות". בהמשך התייחס יו"ר קק"ל להישגי הארגון במהלך השנים ולפרויקטים המרכזיים שהם מקדמים, בין השאר, בפיתוח הנגב והגליל, חקלאות, מים ומאבק במדבור כמו גם חיזוק הקשר עם יהדות העולם. "קרן קיימת לישראל עוסקת במגוון אדיר של עיסוקים. אנחנו אחד הגופים הירוקים הגדולים בעולם וגם עלינו להיות הטובים ביותר בתחומים בהם אנו עוסקים".

את נאומו פתח יו"ר קק"ל בנימה אישית, כאשר סיפר על ימיו כקצין צעיר בגדוד הצנחנים שלחם בקרב החווה הסינית, הקרב הקשה ביותר שהתנהל ביום הכיפורים ליד תעלת סואץ. "איבדתי חברים רבים. אני נושא עמי משא קשה. 2222 הרוגים ויותר מ- 7000 פצועים גבתה אותה מלחמה. קיומה של מדינת ישראל, הבית של העם היהודי, אינו דבר מובן מאליו. יחד עם כל חברי הגדוד, חזרנו שוב על המחויבות של דורנו ושל כל הדורות שיבואו אחרינו: שנית מצדה לא תיפול", הכריז שטנצלר שזכה לתשואות כפיים מצד באי הוועידה.

מנכ"ל JNF, ראסל רובינסון אמר כי זו זכות שיש מי שמפגין מול הפעילות החשובה שלנו והפגנות מסוג זה מחזקות אותנו להמשיך לפעול למען ישראל"מושל קולורדו אמר בכנס : "אני שמח שעמדתי על הבטחתי במהלך הביקור בישראל לפני מספר חודשים כי מדינתי קולורדו תארח את ועידת קק"ל השנתית". המושל שיבח את ישראל ואמר כי לקולורדו יש מה ללמוד מישראל בכל התחומים.

באותו זמן, בחצות, ערב יום שישי, בלילה, לאחר ארוחת שבת, הותקפו 6 יהודים ובראשם שלמה בן חיים שליח חינוך של קק"ל ורעייתו בפרוור בשם בונדי, מזרחית לסידני שבאוסטרליה, ע"י 10 צעירים , על רקע אנטישמי. כתוצאה מהתקיפה הקשה אושפז שליח החינוך של קק"ל באוסטרליה לאחר שאובחן שבר באפו וקרע בקרנית. אחד היהודים המבוגר בחבורה אושפז עם חבלות ראש וזעזוע מוח. בן חיים אמר כי אין זו הפעם הראשונה שתוקפים יהודים. עד עתה זה היה מילולית הפעם זו תקרית ראשונה מסוגה שתוקפים פיסית. לדבריו הקהילה היהודית המקומית מזועזעת.

צרו איתנו קשר *5988