הדולר ממשיך לאבד גובה; יורד בכ-0.3% ל-3.477 שקלים

האירו נסחר סביב 4.77 שקלים ■ היום לא יפורסמו שערים יציגים על ידי בנק ישראל בשל חג המולד בעולם הנוצרי ■ בכיר המערכת הפיננסית: "יש לשקול לקבוע רצפה לדולר"

מסחר דליל היום (ד') בשוק המט"ח הישראלי, כאשר הדולר נסחר בירידה של כ-0.3% סביב 3.477 שקלים והאירו נסחר ביציבות מול השקל סביב 4.77 שקלים. נציין כי היום לא יפורסמו שערים יציגים על ידי בנק ישראל בשל חג המולד בעולם הנוצרי.

הדולר אתמול נחלש מול השקל ברקע הותרת ריבית ינואר ללא שינוי ברמה של 1%. אל מול ריביות אפסיות באירופה ובארה"ב, הרי שהשקעות שקליות אטרקטיביות יותר בעיני משקיעים זרים.

אתמול צוטט ב"גלובס" בכיר במערכת הפיננסית, אשר ציין כי "יש לשקול לקבוע רצפה לדולר, מדיניות בנק ישראל הגיעה לסוף דרכה". עם זאת, מדגיש הבכיר כי מדובר במהלך מסוכן כי הוא לא מאפשר לטשטש את התוצאות שלו ומעמיד בסכנה את המוניטין והאמינות של בנק ישראל. להערכתו, כדי לנקוט בצעד כזה זקוקים לתמיכה מקיר לקיר מצד כל הגורמים שקשורים למדיניות הכלכלית - האוצר, ראש הממשלה והכנסת.

הלחץ עובר עכשיו לשר האוצר יאיר לפיד שמאוד מוטרד מהמתרחש בשוק המט"ח והשלכותיו על היצוא, ובשבועות האחרונים אף קיים כמה וכמה דיונים אשר במרכזם גם עמדה סוגיית "רצפה לדולר". [לסיפור המלא]

משפט אחד שכתב בנק ישראל בהודעת הריבית הפך לשיחת היום בשוק. "לאחר ייסוף ניכר במחצית הראשונה של השנה, בחודשים האחרונים לא ניכרת מגמת שינוי ברמת השער האפקטיבי", כך בחר בנק ישראל לתאר את תמונת המצב בשוק המט"ח, וסוחרים רבים רואים בכך התעלמות של הבנק המרכזי ממצבו של שער החליפין.

צרו איתנו קשר *5988