מצרים: הרוגים ופצועים בפיגוע תופת סמוך למטה המשטרה בקהיר

בשלב זה ידוע על מספר אנשי ביטחון מצריים שנפגעו כתוצאה מהפיצוץ. עד כה לא ברור מי עומד מאחורי הפיגוע, שככל הנראה הופנה נגד המשטר הצבאי במדינה

כלי תקשורת במצרים מדווחים על פיצוץ מכונית תופת סמוך למטה המשטרה במרכז קהיר. בשלב זה ידוע על מספר אנשי ביטחון מצריים שנפגעו כתוצאה מהפיצוץ. עד כה לא ברור מי עומד מאחורי הפיגוע, שככל הנראה הופנה נגד המשטר הצבאי במדינה.

במקום לפחות 3 הרוגים ועשרות פצועים, לפי דיווחים ממצרים. הפיגוע אירע סמוך למנהלת הביטחון בבירה המצרית.

לפני כעשרה ימים נהרגו יותר מעשרה בני אדם בעימותים בין כוחות הביטחון במצרים עם מפגינים נגד משאל העם על כינון חוקה חדשה במדינה. מאז ההפיכה במצרים, פועל השלטון ביד חזקה נגד תנועת "האחים המוסלמים" ששלטה במדינה.

משאל העם שנערך בשבוע שעבר במצרים אישר ברוב גורף את החוקה. הוועדה האלקטורית פרסמה הודעה רשמית על התוצאות, לפיהן 98.1% מהמצביעים תמכו בחוקה החדשה. האחים המוסלמים החרימו את משאל העם, והדבר ניכר בקלפי לאחר שרק 38.6% טרחו להצביע במשאל העם.

98.1% הצביעו בעד החוקה החדשה, המבטלת את החוקה של האחים המוסלמים שאושרה רק לפני כשנה. 1.9% בלבד התנגדו. הוועדה האלקטורלית הודיעה כי 38.6% בלבד מהאזרחים הצביעו במשאל העם.

לחוקה שאושרה כמה נושאים בולטים: אחד מהם הוא האיסור על הקמת מפלגות דתיות. זאת, לאחר שכבר בחודש שעברה הוחלט להוציא את ארגון האחים המוסלמיים אל מחוץ לחוק. נושא אחר הוא ביצור מעמד צבא מצרים במציאות החדשה שנוצרה במדינה: לצבא יהיו כעת סמכויות רבות יותר בקביעת מדיניות הממשלה. בנוסף, נקבע שאחוז קבוע מהתקציב יועבר לחינוך.

צרו איתנו קשר *5988