בניהו: "לא מודאג, אדם שמסתכל על המראה יודע מה הוא"

בהתבטאות ראשונה מאז שנחקר, נעצר ובילה לילה במעצר, אומר דובר צה"ל לשעבר: "אדם שמסתכל על המראה יודע פחות או יותר מה הוא" ■ הוא סיפר על הלילה במעצר והעריך כי ייפגש עם החוקרים גם בעתיד

כשבוע לאחר ששוחרר למעצר בית, התייחס הלילה (ד') לראשונה דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו למעצרו במסגרת "פרשת הרפז". "אני לא מודאג, אדם שמסתכל על המראה יודע פחות או יותר מה הוא", אמר בניהו בשיחה ששודרה בתכנית "חדשות הלילה".

במסגרת הפינה "שיר הלילה" סיפר בניהו על השעות שהעביר בתא המעצר בכלא הדרים אליו נשלח ללילה אחד. "ישנתי", הודה. "זאת עוד חוויה. בדרך לכלא הדרים הרחתי את ריח ההדרים. ריח הליזול הרבה יותר טוב ממה שמתואר בסרטים", התבדח.

דובר צה"ל לשעבר ציין כי רבים ממכריו התעניינו בשלומו במהלך הימים אותם העביר בחדר החקירות. "מאות אנשים השאירו לי אס-אם-אסים מדי יום בתום החקירה", סיפר. הוא העריך כי עוד יזומן לחקירות נוספות. "יש פה חקירה וצריך לאפשר למשטרה לבצע אותה", אמר.

אחרי לילה במעצר, בניהו נשלח למעצר בית, שגם הוא הסתיים. "אני מנהל חיי שגרה", סיפר. "חזרתי לעבודה, למשרד וללקוחות שלי".

בניהו בחר לנגן בתכנית את השיר "מי האיש החפץ חיים", שלקוח מתוך תהילים. "אני מאוד אוהב את השיר. השורות האלה מתארות את כל התורה על רגל אחת ואם כל אחד יקפיד על שורה, אנו נהיה חברה יותר טוב ויותר צודקת".

בשבוע שעבר נעצרו ונחקרו בניהו, בועז הרפז ועוזר הרמטכ"ל לשעבר ארז וינר. הם נחקרו באזהרה במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה בלוד. השלושה נעצרו בפרשה שזכתה לכינוי "פרשה 404", במסגרתה נחקרים יחסיהם של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק עם הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל במיל' גבי אשכנזי.

בניהו ווינר נחקרו בחשד לשיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים, גילוי בהפרת חובה וקשירת קשר לביצוע פשע. לבניהו מיוחס גם חשד לביצוע עבירה של גניבה בידי מורשה. בחיפוש שנערך בביתו נמצא מחשב צה"לי עם חומרים מסווגים. השניים נחקרו באזהרה ועל כל החשודים בפרשה נאסר ליצור קשר עם חשודים אחרים.

צרו איתנו קשר *5988