שפחות מין בנות 14: נחשף כלא האונס של דאע"ש

ארגון "המדינה האיסלאמית" מחזיק במאות נשים ונערות ב"בית זוועות" במוסול, ומאפשר להן לבחור בין התאסלמות וחתונה לבין אונס יומיומי

דאע"ש / צילום: רויטרס
דאע"ש / צילום: רויטרס

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) ממשיך לעשות שמות בשטחים שכבש: מאות נשים ונערות בנות המיעוט היזידי מוחזקות בשבועות האחרונים בכלא במוסול, שם הן עוברות אונס קבוצתי ונמכרות לג'יהאדיסטים סונים כדי שיינשאו להם. אתר החדשות "דיילי ביסט" פרסם הלילה (ו') כתבה נרחבת על אודות הנעשה בכלא באדוש, שתואר כ"בית זוועות" של ממש מאז השתלט עליו ארגון הטרור הקיצוני בחודש יוני.

נשים שהצליחו להימלט מידי דאעש סיפרו כי לנשים - רובן יזידיות, אך בהן גם בנות מיעוטים אחרים, טורקמניות ונוצריות למשל - שתי אפשרויות, אחת גרועה מהשנייה: אלה מהן שמסכימות להתאסלם נמכרות ללוחמים איסלאמיסטים בסכומים של 25 עד 150 דולרים. אלה שמסרבות לכך נאנסות מדי יום, לעתים על ידי עשרות גברים בתוך שעות ספורות.

חלק מהעדויות מקורן בנשים שהצליחו להחביא את הטלפון הנייד שלהן, טלפנו לקרוביהן ותיארו בפניהם את הזוועות המתחוללות במקום. חלקן אף אולצו לטלפן לבני המשפחה כדי להפעיל עליהם לחץ. לפי העדויות, כמה נשים שנאסרו בעודן בהיריון כבר ילדו בכלא תינוקות, ואלה נלקחו מאימהותיהן למקום לא ידוע.

"נשים מטלפנות אלינו מדי יום, המצב הופך נואש", סיפרה ל"דיילי ביסט" פשקאן זנגנה, יו"ר המועצה לענייני נשים בממשלת האוטונומיה הכורדית. בריאיון שנערך בבירת האוטונומיה אירביל אמרה זנגנה כי החלה לבקש תרומות במטרה לקנות מדאעש נשים יזידיות לפני שיימכרו וישמשו שפחות מין.

"זה חולני", אמרה בדמעות. "הם (דאעש) הלכו רחוק כל כך עד ששכרו קוסמטיקאיות מקומיות להלביש ולאפר את הנשים. אחר כך הן מנחות את הנשים להיות כנועות לבעליהן החדשים". לדברי זנגנה, "יש נשים שנמלטו, אבל לרובן אין סיכוי ללא פעולה ועזרה מידיות".

אחת הנשים היזידיות שהצליחו לברוח מדאעש סיפרה לאתר האמריקני כי רבות מהנשים המוחזקות בכלא הן נערות שגילן לא עולה על 14. כמו כן, נשים העידו כי רבים מקרב המערביים שנלחמים בשורות דאעש הם צ'צ'נים, ויש בהם גם בריטים והולנדים.

"זו מלחמה פסיכולוגית", סיכמה זנגנה. "המשפחות האלה כבר הרוסות מאובדן יקיריהן, ועכשיו דאעש מאלצים את הנשים לטלפן ולספר על הזוועות שהן חוות. חייבים להבין שזה סוג של רצח עם, ואין לנו עוד זמן רב", היא התריעה.

בתוך כך, דאעש פרסם הלילה סרטון חדש שכותרות "מסר בדם", ובו נראה גבר כורדי שהוצא להורג במוסול, על רקע מסגד מקומי. נוסף על כך, נראו בסרטון לוחמים כורדים שנשבו לכאורה, לבושים מדים כתומים, חלקם על ברכיהם, וביניהם דגל "המדינה האיסלאמית". הארגון הזהיר בקטע הווידאו כי כורדים נוספים יוצאו להורג אם התמיכה בפעילות הצבאית האמריקנית בצפוןעיראק תימשך.

צרו איתנו קשר *5988