מסימני הסוף? נציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10 התפטרו

גורם בחדשות 10 אמר כי "הודעת ההתפטרות היא אי-אמון ברור במדיניות של מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, שמוליכה את שוק הטלוויזיה למונופול רב-שנים. לנוכח גרירת הרגליים לא מן הנמנע כי זו הסנונית הראשונה"

יורם שכטר / צלם: איל יצהר
יורם שכטר / צלם: איל יצהר

נציגי הציבור של דירקטוריון חדשות 10 התפטרו אתמול בערב. נציגי הציבור התפטרו בטענה כי הם אינם זוכים לגיבוי ומענה מהרשות השנייה בימים אלו לאחר שבעל המניות יוסי מימן הפסיק לממן את הערוץ. נציגי הציבור הם שליחיה של הרשות השנייה בחברה.

כפי שפורסם בראשונה ב"גלובס" נציגי הציבור בראשותו של יורם שכטר, ולצדו עו"ד דפנה מיתר, איתמר צ׳יזיק ודן הלמן איימו לא אחת להתפטר לאחר שלא קיבלו שיפוי מתאים שיגבה אותם במקרה שתיסגר חברת החדשות.

"זה למעלה מ-3 שנים שאנו נציגי הציבור עושים כל מאמץ לקדם את חדשות 10", כתבו נציגי הציבור לרשות השנייה והאשימו אותה בהתפטרותם, "כלו כל הקיצים ולא נוכל להמשיך לבצע את תפקידנו נאמנה". זאת לדבריהם לנוכח ההחלטה של מימן להפסיק לממן את הערוץ והעדר תשובות ברורות מהרשות השנייה והעומד בראשה, המנכ"ל שי באב"ד.

גורם בחדשות 10 אמר כי "הודעת ההתפטרות היא אי-אמון ברור במדיניות של באב"ד שמוליכה את שוק הטלוויזיה למונופול רב-שנים. לנוכח גרירת הרגליים לא מן הנמנע כי זו הסנונית הראשונה".

יורם שכטר אמר ל"גלובס" בתגובה כי "במשך 3.5 שנים עבדנו וליווינו את הסערות, זה הגיע לנקודה בה יש בעלים שלא משקיע בחברה, וזו סיטואציה שהמחוקק לא חשב עליה. פנינו לרשות השנייה וקיבלנו גב קר, זה הגיע למצב שלא יכולנו לקבל החלטה כי אין לנו גיבוי בגלל העימותים בין המנכ"ל ליו"ר הרשות השנייה. ברגע שאנחנו כדירקטורים עובדים כל-כך קשה כדי ללכת קדימה, ואנחנו שומעים רק לכלוכים, אתה לא יכול לפעול. הרייטינג עולה, היחסים טובים, הכל בסדר, אבל הרשות השנייה החליטה על מדיניות והמנכל פועל בניגוד לה. ככה אי-אפשר לנהל את העניינים".

מהרשות השנייה נמסר כי "הטלוויזיה המסחרית בישראל נמצאת בצומת דרכים שתוביל בעתיד הקרוב ליצירת תחרות אמיתית ושיפור ניכר באיכות השידורים והכל למען ציבור הצופים בישראל. בתוך סיטואציה מורכבת זו, אין לנו אלא להצר שנציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10 בחרו שלא להשלים את האחריות שקיבלו על עצמם כחלק מהתפקיד, תוך שהם נתלים בטיעונים שאינם קשורים לעניין.

"יודגש כי לא ניתן שהתפטרותם בעת זו תפגע בהמשך השידורים התקין והאיכותי של חדשות 10 במסגרת תקופת הזיכיון. הרשות השנייה תמשיך לגבות מקצועית את המהלך שמוביל משרד התקשורת, וזאת על מנת להבטיח טלוויזיה איכותית ואיתנות פיננסית בשוק הטלוויזיה המסחרית, לטווח הארוך".

גורם בערוץ 10 מסר: "העזיבה של הדירקטורים בחדשות 10 ועוד ביום שמסמל היטב את הערך הציבורי הגדול של חדשות 10 היא תוצאה ישירה של הפעילות האובססיבית של שי באב"ד לסגירת חדשות 10 וערוץ 10. נציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10 תרמו רבות להתקדמותה של החברה, להישגיה המקצועיים ולעלייה העקבית של חדשות 10 ברייטינג. אנחנו מאחלים להם הצלחה בהמשך פעילותם".

צרו איתנו קשר *5988