כלי רכב | לפני כולם

בדרך: התייקרות של אלפי שקלים בכלי הרכב העממיים

שר האוצר יאיר לפיד הבטיח שלא להעלות מסים, אבל רשות המסים פרסמה נוסחה מעודכנת של המיסוי הירוק, שתקטין משמעותית את הטבת המס לכלי רכב בגודל קטן ובינוני החל מסוף השנה

טויוטה קורולה
טויוטה קורולה

רשות המסים מתכוונת לבצע עדכון משמעותי בנוסחת החישוב של "המס הירוק" על כלי רכב. מטיוטה שהופצה היום (ב') בענף הרכב עולה כי במסגרת עדכון המס הירוק, שיבוצע בסוף השנה, יתבצעו שינויים מהותיים בערכי הפליטה של הנוסחה על-פיה מחושב גובה זיכוי המס לדגמי רכב חדשים שונים.

המשמעות היא שכלי רכב חדשים רבים, בעיקר בפלחים העממיים של השוק - ממכוניות ה"מיני" ועד המכוניות המשפחתיות - ישובצו החל מסוף השנה בקבוצת מס ירוק גבוהה יותר מזו שבה הם נמצאים היום, ולפיכך יקבלו זיכוי מס מופחת.

מבחינת הצרכנים המשמעות תהיה התייקרות של אלפי שקלים במחירים של דגמים רבים בפלחים הזולים והמשפחתיים המשפחתי והתייקרות בשיעור פחות בכלי הרכב היקרים יותר, שהשפעת המיסוי הירוק עליהם זניחה.

בענף הרכב אמורים בתגובה, כי המשמעות תהיה הקטנה של מבצעי ההנחות, ובמקרים מסוימים התייקרות ישירה של דגמי רכב רבים שתביא גם להעלאה של מחירי הליסינג. בענף מציינים, כי למרות ההבטחה המפורשת של האוצר לא להעלות מיסים כדי לממן את מבצע "צוק איתן" מדובר למעשה בהעלאה של מס עקיף, שמטרתה לגייס מאות מיליוני שקלים לקופת האוצר.

צרו איתנו קשר *5988