קיצוץ דרמטי בערוץ 9: כ-30 עובדים יפוטרו, השכר יקוצץ

מרבית העובדים שיפוטרו הם עובדים טכניים ■ ערוץ 9: "מדובר בתהליך התייעלות שחלקו היה צפוי ותוכנן מראש, עם השלמת המעבר לאולפנים החדשים"

ערוץ 9 לוגו / צילום: יחצ
ערוץ 9 לוגו / צילום: יחצ

ערוץ 9 יפטר למעלה מ-10% ממצבת כוח-האדם. ל"גלובס" נודע כי מדובר בכ-30 עובדים לפחות, שחלקם כבר זומנו לשימוע. לצד פיטורי העובדים יחול גם קיצוץ בשכר ובתנאים לעובדים.

בערוץ אומרים כי הסיבה לקיצוצים היא התייעלות שתוכננה מראש לצד נזקים כלכליים שנגרמו לערוץ לאחר מבצע "צוק איתן". מרבית העובדים שיפוטרו הם עובדים טכניים, והכוונה היא להפסיק גם להעסיק עובדי פרילנס.

הערוץ דובר הרוסית עבר בשנה שעברה לאולפנים חדשים בפאתי העיר מודיעין, ובערוץ אומרים כי הצרכים הטכניים המשתנים הביאו לפיטורי עובדים. לצד זה הערוץ, בבעלותו של איש העסקים אלכסנדר לוין, ספג פגיעה, כמו יתר גופי התקשורת בישראל, עם עצירת הפרסום בתקופת מבצע "צוק איתן".

דובר ערוץ 9, עופר גולן, מסר כי "מדובר בתהליך התייעלות שחלקו היה צפוי ותוכנן מראש, עם השלמת המעבר של הערוץ לאולפנים החדשים. האולפנים, שבבנייתם הושקעו למעלה מ-12 מיליון דולר, מצוידים בטכנולוגיה מתקדמת, באופן המצמצם באופן ניכר את כוח-האדם הנדרש לתפעולו.

"בהתאם, הצמצומים כוללים בעיקר עובדים מהצוות הטכני - תאורנים, צלמים, אנשי סאונד, מאפרים, מלבישים וספרים. האיתנות הפיננסית של הערוץ נותרה כשהייתה, ולוח השידורים של הערוץ נשאר בדיוק כפי שתוכנן".

צרו איתנו קשר *5988