בעונה הבאה בליגה הטורקית: 11 שחקנים זרים מול 11 שחקנים זרים

בטורקיה יגדילו ב-2015/16 את כמות הזרים על מנת לעצור את אינפלציית המחירים של הכדורגלן המקומי ■ המתנגדים חוששים לפגיעה אנושה בנבחרת

ווסלי סניידר, גלטסראיי / צלם: רויטרס
ווסלי סניידר, גלטסראיי / צלם: רויטרס

מהפכה של ממש בכדורגל הטורקי: ההתאחדות המקומית העבירה חוק, שיקבל תוקף החל מעונת המשחקים הבאה (2015/16) - במסגרתו יוכלו הקבוצות להעסיק תחת חוזים סך של 28 שחקנים - כשמחצית מתוכם יוכלו להיות זרים. למשחקים עצמם, יהיו רשאים המועדונים לרשום 11 זרים מתוך סגל של ה-18.

נכון להיום, יכולים המועדונים הטורקים להעסיק רק שמונה זרים, ולעלות למגרש עם שישה בלבד מתוכם.

מטרת החוק החדש היא לעצור את האינפלציה במשכורות השחקנים הטורקים, ובעיקר במחיר שלהם: נמכרים תמורת סכומים גבוהים, בשל בעיית ההיצע שנוצרת בעקבות מגבלת הזרים - למרות שהם לא בהכרח שווים את הכסף הגדול הזה. כך למשל מביא עיתון ה"הורייט" את הדוגמה של אוזן טופאן (19), המגן הימני המבטיח של בורסאספור - עליו דורשת הקבוצה דמי העברה של למעלה מ-14 מיליון דולר.

יחד עם זאת, קבוצות שייבחרו להעסיק מספר מצומצם יותר של זרים, ולתת יותר צ'אנסים לכישרונות המקומיים - יוכלו לקבל תמריצים בסך מקסימלי של 4 מיליון דולר מההתאחדות.

באופן טבעי, 18 קבוצות הסופרליג מקבלות בברכה את השינוי, שבין-לילה יעמיק משמעותית את היצע הכדורגלנים שהן יוכלו לרכוש. מנגד, נשמעים בטורקיה קולות הטוענים כי הרפורמה הזאת תגרום לנזק בלתי הפיך לנבחרת הטורקית, כשהכישרונות המקומיים יתקשו לקבל דקות משחק ולהתפתח.

צרו איתנו קשר *5988