כך הצליחה מנכ"לית קסטרו להרתיח את הנשים המלאות

"מידה 46 זה לא הטעם של קסטרו", כך אמרה מנכ"לית קסטרו אתי רוטר למקימות עמוד הפייסבוק "אין לי מה ללבוש: מלכוד 42" ■ הפוסט שנכתב בעקבות הפגישה הצית מחאת רשת והפך ויראלי: "הזדעזענו, נפגענו ולא האמנו"

אתי רוטר / צילום: יוסי כהן
אתי רוטר / צילום: יוסי כהן

פגישה בין מנכ"לית רשת קסטרו, אתי רוטר, לבין בעלת עמוד הפייסבוק "אין לי מה ללבוש: מלכוד 42", מאיה בנבנישתי, נגמרה במחאה שמסעירה את הרשת בימים האחרונים. "נאמר לנו שוב ושוב שנשים במידה 46 ואקסטרה לארג' הן פשוט שמנות מדי מכדי להיות לקוחות של קסטרו", נכתב בפוסט שהתחיל את המהומה המתבקשת.

מנהלות העמוד מנו בפוסט אמירות מזעזעות שלטענתן נזרקו לעברן בידי רוטר, בהן: "אל תגידי לי איך לשווק את קסטרו", "השמלה הזו לא יפה מעל מידה 44", "זה לא הטעם של קסטרו", "האוברול הזה לא יהיה יפה במידה 46", "מכנסונים זה לא יפה מעל מידה 42", "אני לא יכולה לענות לכולם על הצרכים", "אולי את לא מבינה קסטרו", "אין לנו מידות כי המחסנים מאד קטנים", "אתן בטוחות שאתן קונות במחלקה הרגילה של H&M?".

בראיון לתוכנית "חי בלילה" בערוץ 2 סיפרה בנבנישתי כי הדבר שהכי זיעזע אותה בפגישה היה התעוזה של מנכ"לית קסטרו, אתי רוטר, להודות בפניהן כי אין לה כוונה לייצר בגדים במידה 46, כיוון שזה לא תואם את הסגנון של קסטרו: "מאד נפגענו, כי נאמרו דברים מאד קשים, אבל בעיקר התפלאנו, כי זו הייתה ירייה לעצמה ברגל, מדובר בעסק שלה, והיא מתפרנסת ממנו יפה מאד, די, לא האמנו שזה קורה".

דבריה של רוטר הציתו מחאת רשת נוספת של נשים - ואף גברים - מכל המידות, שנחרדו מהדברים: "לעולם לא אקנה שם שוב, פשוט כי אחרי מה שאמרה הגברת, היא לא ראויה לכסף שלי", כתב הגולש ניצן; "תודה לכן. מגיע לציבור לדעת מה המשווקים חושבים עליו, וגם אם אהיה בטווח המידות של קסטרו - כף-רגלי לא תדרוך שם לעולם"; כתבה הגולשת רעות; "אני מידה 38 אבל מזדהה עם המאבק. בחיים לא אקנה קסטרו", כתבה גולשת בשם טלי.

מחאת הצרכנים שנוצרה בעקבות הפוסט הוויראלי מצטרפת למחאות רשת רבות בנושאי מידות ודימוי גוף שסוחפות את הפייסבוק בסערה בשנה החולפת. האחרונה שבהן, "המחאה הלבנה", ניצתה בעקבות דבריה של הסטייליסטית ליאת אשורי, שהמליצה לשמנים ושמנות לא ללבוש בגדים לבנים. במחאה על דבריה, הוצפה הרשת החברתית בתמונות של נשים מלאות לבושות בלבן.

רוטר הגיבה היא בעמוד הפייסבוק האישי שלה: "למען הסדר הטוב, פרטי הקולקציה של קסטרו מגיעים ברובם עד מידה 44 ובחלק מהמקרים עד מידה 46... שמחתי לפגוש את מאיה ונועה מתוך כוונה להקשיב, לכן חבל לי שפגישה זו מוצגת כאטימות ונותנת במה לניגוח קסטרו ועובדיה. אנו מכבדים, מוקירים ומודים לכל לקוחותינו, תהיה מידתן אשר תהיה".

צרו איתנו קשר *5988