האפסטור של אפל נפרצה: עשרות אפליקציות הודבקו בווירוסים

עשרות אפליקציות סיניות הודבקו בווירוסים לאחר שהמפתחים עשו שימוש בכלי לפיתוח תוכנה לא מאושר ע"י אפל ■ הווירוסים מסוגלים "לדוג" מידע מהותי של המשתמשים ■ אפל הודיעה אמש כי היא הסירה את האפליקציות מהאפסטור

הגנה משפטית על האפליקציה שלך/צילום: Shutterstock:  א.ס.א.פ קרייטיב
הגנה משפטית על האפליקציה שלך/צילום: Shutterstock: א.ס.א.פ קרייטיב

עשרות אפליקציות סיניות בחנות האפליקציות של אפל, ה-App Store, הודבקו בתוכנות רוגלה ווירוסים, כך ע"פ דיווחים שונים בתקשורת הזרה שאושרו ע"י אפל. מדובר באחת הפריצות החמורות ביותר לחנות האפליקציות של אפל, שנחשבה לחסינה יחסית מפני האקרים ווירוסים.

מהדיווחים עולה כי האפליקציות הודבקו בווירוסים אחרי שהמפתחים שלהן עשו שימוש בגרסה לא מאושרת של כלי קיט פיתוח האפליקציות של אפל, כך טוענים חוקרים בחברת אבטחת המידע של עליבאבא Alibaba Mobile Security.

רשימת האפליקציות המיועדות לאייפון ולאייפד כוללת בין היתר את אפליקציית Tencent Holdings, אפליקציית הצ'ט הפופולרית WeChat, וכן NetEase. 

ע"פ הערכות, הווירוסים התפשטו לעשרות אפליקציות, ומסוגלים להעביר מידע מהותי לגבי המכשירים של המשתמשים. כמו כן, הווירוסים מסוגלים לייצר התראות שווא וע"י כך "לדוג" את הסיסמאות השונות של המשתמש.

אפל הודיעה אמש כי היא נוקטת בצעדים במטרה לטפל בבעיה. "כדי להגן על הלקוחות שלנו, הסרנו את האפליקציות מהאפסטור, שלגביהן ידוע לנו כן הן הודבקו בתוכנות זדוניות". ענקית הטכנולוגיה הודיעה בנוסף כי היא פועלת ביחד עם מפתחי האפליצקיות שהודבקו בווירוסים כדי להבטיח שהם ישתמשו בגרסה הנכונה של כלי פיתוח האפליקציות.

 

צרו איתנו קשר *5988