הניצב החשוד בעבירות מין נחקר - והוצא לחופשה כפויה

תדהמה בצמרת המשטרה בעקבות החשד לעבירות מין שביצע לכאורה ניצב בשוטרת לפני כ-5 שנים, עת היה בדרגת תת-ניצב ■ גורמים במשטרה: הדבר נעשה על רקע כניסתו לתפקיד של המפכ"ל הבא

לוגו משטרת ישראל / צילום: יחצ
לוגו משטרת ישראל / צילום: יחצ

אחר כ-7.5 שעות, הסתיימה אמש (ד') חקירתו באזהרה של הניצב החשוד בעבירות מין בשוטרת. הניצב, ששמו ותפקידו טרם הותרו לפרסום, שוחרר לחופשה כפויה בת שבוע, בהסכמתו. במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הדגישו כי הקצין שיתף פעולה בחקירה.

יודגש כי לא מדובר בניצב שלומי מיכאל, מפקד מחוז ש"י, שהודיע אתמול על פרישתו לאחר 9 חודשים בתפקיד.

מדובר בתלונה של שוטרת שהוגשה השבוע על הטרדות מיניות מלפני כ-5 שנים. בשלב זה מדובר בהטרדות שמוגדרות ברף התחתון, כלומר בעיקר הטרדות מיניות מילוליות - להוציא מקרה אחד גבולי שמוגדר בין הטרדה לבין מעשה מגונה.

בצמרת המשטרה נדהמו כאשר התברר כי הקצין הזה נחקר בחשד להטרדות מיניות: לאחר שהתברר במי מדובר, במטה הארצי שררה מבוכה גדולה, ויש כאלה הטוענים כי התלונה שהוגשה נגד הקצין הבכיר היא על רקע סבב המינויים בצמרת המשטרה שמתכנן כבר בקרוב המפכ"ל הנבחר רוני אלשיך, שייכנס לתפקידו ביום חמישי בעוד שבוע.

רק לאחר שהאירוע מהעבר הובא לידיעת חוקרי מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), נגבתה עדות מהשוטרת. שפירטה את עבירות המין לכאורה שאותן היא מייחסת לקצין הבכיר.

ההערכה במח"ש היא שהקצין הבכיר יידרש לחקירה נוספת, אך היא ככל הנראה לא תתקיים היום.

צרו איתנו קשר *5988