ביטלה את החתונה שבועיים לפני - ותשלם לארוסה 75 אלף שקל

בני זוג חרדים שהכירו בשידוך עמדו להתחתן וכבר הזמינו אולם אירועים, כתבו הזמנות ורכשו מכשירי חשמל ■ רגע לפני החופה החליטה הצעירה מחסידות חב"ד להיפרד מארוסה, שבתגובה תבע - וזכה

בית המשפט השלום בירושלים פסק לפני כשבועיים כי נערה מחסידות חב"ד, שעמדה להינשא לפני 4 שנים לבחור ישיבה מהזרם החרדי-ליטאי, תשלם לו פיצויים בסך 75 אלף שקל, לאחר שהפרה את התחייבותה וביטלה את החתונה. השניים הכירו בשידוך, אולם שבועיים לפני המועד הודיעה הצעירה כי אינה מעוניינת להינשא לצעיר - מה שהוביל לתביעה.

הפסיקה התבססה על כך שהשניים קיימו מסיבת אירוסים והחלו בהכנות לחתונה. בין היתר הם הזמינו אולם אירועים, כתבו הזמנות, רכשו חדר שינה ומכשירי חשמל ואף ביקרו אצל הרב לצורך הנפקת תעודת רווקות. בנוסף לכך, הבחור שתבע את ארוסתו לשעבר הנציג הודעות שנשלחו בינו לבינה בפייסבוק, שמהן "עולות הצהרות אהבה אחד לשני".

הנערה, בת 19, הודיעה שבועיים לפני מועד החתונה לבחיר לבה בן ה-24 כי אינה רוצה להתחתן עמו. עורך דינה ניסה לטעון כי היא לא התכוונה להתחתן ולא הודיעה על רצונה לכך, אולם הצעיר הציג הודעות בפייסבוק שהיא שלחה לו, במטרה להוכיח כי מעשיה מלמדים אחרת. כך, למשל, כתבה לו "חתן שלי, חתיך שלי", באחת ההודעות.

בנוסף, הנתבעת טענה כי נחשפה למעשי אלימות מצד ארוסה, אולם בית המשפט דחה זאת על הסף. "לא מדובר בנערה רכה לעומת גבר מנוסה, אלא בבחור מאוהב ורציני ובבחורה קלת-דעת ופוחזת", נכתב בפסק הדין.

מאז המקרה, כל אחד מהצדדים המשיך בחייו והוא חובק ילד, כך שהחשש של הבחור מפגיעה בסיכוייו להינשא לא התממש. עם זאת, השופטת מרים קסלסי קבעה בהחלטתה כי הצעירה תיאלץ לשלם לו עשרות אלפי שקלים שקלים בתוספת של הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד התשלום בפועל.

צרו איתנו קשר *5988