חשד: מעילת ענק בבורסה ליהלומים; היהלומן חנן אברמוביץ' נעצר

עפ"י החשד, אברמוביץ', יהלומן בכיר ומוכר, היה מעורב בגניבת סחורה בשווי של עשרות מיליוני שקלים מ-12 פירמות מובילות ■ הערכות: הנזק נאמד ב-50-60 מיליון דולר ■ חשש מקריסת פירמות בתחום

בנין הבורסה ליהלומים / צילום: תמר מצפי
בנין הבורסה ליהלומים / צילום: תמר מצפי

חשד לגניבה בסכומי עתק בבורסה ליהלומים ברמת-גן: המשטרה חוקרת חשדות כבדים לפיהם חנן אברמוביץ', יהלומן בכיר ומוכר בבורסה, היה מעורב לכאורה בגניבת סחורה בשווי של עשרות מיליוני שקלים. בשלב זה קיים חשש לייציבותן של כמה חברות בתחום, שאולי ייאלצו לפשוט את הרגל.

מפרטי החקירה עולה כי בשלב זה מדובר ב-12 חברות מובילות שאברמוביץ' לקח מהן, על-פי החשד, סחורה בשווי המוערך ב-60-65 מיליון דולר. לפי החשד, אברמוביץ' גלגל ככל הנראה את הסחורה, ולא שילם בעבורה או לחלופין החזיר אותה לחברות.

 

היחידה לחקירות הונאה במשטרת מחוז תל-אביב פתחה בחקירה, וההערכות הן שהיהלומן הבכיר ייעצר עוד הערב (ג') בחשד למעורבותו בפרשה.

בהודעה שפרסמה הנהלת הבורסה ליהלומים נטען כי בדיקתה בנושא החלה לאחר שהוגשה לה תלונה נגד החברה שבבעלות אברמוביץ', לפיה היא חייבת תשלומים בסכום של עשרות מיליוני דולרים עבור סחורות שנקנו ממספר יהלומנים.

"מרגע קבלת הפנייה התחלנו מיידית בבדיקת הנושא", אמר מנכ"ל בורסת היהלומים, אלי אבידר. "הנהלת הבורסה תגלה אפס סובלנות כלפי גורמים הפוגעים בחברי בורסה אחרים. ענף היהלומים הישראלי חווה קשיים בשנים האחרונות, ולצערנו אנו נחשפים גם למקרים מצערים כאלה בהם יש המנצלים את המצב. הנהלת הבורסה תפעל בתקיפות לבירור המקרה, כולל פנייה לרשויות החוק".

 

צרו איתנו קשר *5988