ראש מועצת מטה יהודה משה דדון ואחיו יועמדו לדין בגין שוחד

זאת בכפוף לשימוע ■ עפ"י החשד, השניים קשרו קשר לדרישת שוחד, לפיו יפעלו למכירת מפעל תדמיר תוך ניצול תפקידם ומעמדם ■ יואשמו גם במירמה והפרת אמונים, קבלת דבר במירמה, שיבוש מהלכי משפט והלבנת הון 

משה דדון ראש מועצה אזורית מטה יהודה / צילום: ששון טירם
משה דדון ראש מועצה אזורית מטה יהודה / צילום: ששון טירם

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הודיעה למשה דדון, ראש מועצת מטה יהודה, ולאחיו, אבי דדון, כי היא שוקלת להעמידם לדין פלילי בגין שוחד, מירמה והפרת אמונים, קבלת דבר במירמה, שיבוש מהלכי משפט והלבנת הון, וזאת בכפוף לשימוע שייערך להם.

במכתב השימוע שנשלח לבאי-כוחם של השניים נכתב כי הם חשודים בביצוע עבירות בין השנים 2011-2015, בעת שמשה דדון שימש כראש מועצת מטה יהודה, ואבי דדון שימש כיו"ר אגודת הפלחה וחבר ועד ממונה באגודת תדמיר, שבבעלותה מפעל תדמיר. 

על-פי החשד, השניים קשרו קשר לדרישת שוחד, לפיו יפעלו למכירת מפעל תדמיר תוך ניצול תפקידם ומעמדם, במסגרתו הרוכש ישלם סכום של 2-3 מיליון שקל. הם חשודים כי ביצעו פעולות שונות על-מנת לקדם את המכירה, זאת תוך הסתרת העובדה כי הם עתידים לקבל כספי שוחד. במשך הזמן הזה השניים קיבלו, על-פי החשד, עם אדם נוסף, 450 אלף שקל במצטבר. 

עוד צוין במכתב השימוע כי במהלך התקופה עבר משה דדון עבירות של הלבנת הון על-מנת לטשטש את מקור כספי השוחד, וכי השניים לא דיווחו לרשויות המס על הכספים.

נציין כי כתב חשדות זה משקף חלק מהראיות בתיק, והחקירה טרם הסתיימה. היחידה החוקרת ממשיכה בחקירה, והפרקליטות ממשיכה בבחינת חומר הראיות הנותר ביחס לביצוע עבירות אחרות. 

החשודים הוזמנו להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע שיתקיים בפרקליטות מחוז ירושלים, ככל שיחפצו בכך. 

התיק נחקר על-ידי יאח"ה-להב 433 .את החקירה מלוות עורכות הדין רבקה אלקובי ומרינה רוזנפלד מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי). 

צרו איתנו קשר *5988