שחקן חדש ומבטיח בשוק הקרוסאוברים המשפחתיים

חדש על הכביש: סקודה מצטרפת לשוק רכבי הפנאי הגדולים שסוחף בשנים האחרונות את עולם הרכב עם דגם חדש ומבטיח שצפוי לעלות על כבישי ישראל בתחילת השנה הבאה

חדשות הרכב, סקודה קודיאק/ צילום: מתוך הוידאו
חדשות הרכב, סקודה קודיאק/ צילום: מתוך הוידאו

סקודה מבית פולקסווגן נכנסת לקטגוריה חדשה עבורה, שוק רכבי הפנאי הגדולים, עם הקודיאק החדש.

לחברה הצ'כית אמנם יש כבר רכב פנאי ייחודי בנוף, יטי הקומפקטי אשר נמכר גם בארץ, אך עם הקודיאק הם נכנסים למגרש של רכבי הפנאי הגדולים.

בסקודה קראו לדגם הפנאי הגדול על שמו של דב קוטב גדול, עם שינוי אות קטנה בסופו, מ-קיי ל-קיו, למה? כי זה הצחיק אותם, והאמת, גם אותנו. חפשו את הסרטון ביו-טיוב.

קודיאק יציע אפשרות להנעה לכל ארבעת הגלגלים או הנעה קדמית, כמו גם חמישה או שבעה מקומות ישיבה. מעבר לכך, אנשי החברה שומרים על איפוק בנוגע למידות כלי הרכב, למעט ממד האורך שיעמוד על ארבעה מטרים נקודה שבע. כיאה לרוח הזמן, קודיאק יוצע עם שלל גאדג'טים, החל במערכת מידע-בידור מתקדמת וכלה במערכת בלימה אוטונומית בחירום.

סקודה תציע את הקודיאק עם אפשרות לשני מנועי דיזל ושלושה מנועי בנזין, עם תיבת הילוכים ידנית או רובוטית כפולת מצמד, כאשר המנוע החזק בנפח שני ליטרים, יספק מאה ושמונים כוחות סוס. מצ'מפיון מוטורס יבואנית המותג נמסר כי קודיאק צפויה להגיע ארצה מיד לאחר השקתה, בתחילת שנה הבאה. לא ברור אילו גרסאות ספציפיות יעשו את דרכן ארצה.

 

צרו איתנו קשר *5988