הרצת מניות אי.די.בי: הנשיא לשעבר שמעון פרס יסייע לדנקנר

בחודש הבא יחל שלב הטיעונים לעונש במשפטו של נוחי דנקנר, כשהעונש האפשרי הוא 5 שנות מאסר ■ בחדשות 2 נחשף כי דנקנר גייס מספר אישים שישגרו לשופט מכתבים ויעידו לטובתו

נוחי דנקנר/ צילום פול עמי שומן ישראל היום
נוחי דנקנר/ צילום פול עמי שומן ישראל היום

בעוד פחות מחודש יתייצב איש העסקים נוחי דנקנר בבית המשפט המחוזי בתל-אביב לשלב הטיעונים לעונש, לאחר שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי בחודש יולי האחרון. לקראת השלב הזה רותם לצדו דנקנר שורה של אישי ציבור שיעידו לטובתו, בין אם במכתב לשופט חאלד כבוב ובין אם בעדות פיזית בבית המשפט.

בין הבכירים שפנה אליהם דנקנר ניתן למנות את הנשיא לשעבר שמעון פרס, שהתבקש לכתוב מכתב בו יספר על תרומתו הרבה של דנקנר לחברה. השניים היו ביחסים טובים לאורך שנים ארוכות, בעיקר בתקופה בה שימש פרס כשר התעשייה והמסחר.

גם מנהל בית החולים איכילוב לשעבר, גבי ברבש, קיבל פנייה מאנשי דנקנר וכבר הספיק לנסח את המכתב שיועבר לשופט כבוב. ברבש מזכיר במכתבו כי מעבר למיליונים שתרם דנקנר לבית החולים באמצעות החברות שלו, הוא תרם גם מאות אלפים מכספו האישי עבור בית החולים.

גם ראש עיריית מעלות-תרשיחא ולשעבר יושב-ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, וכן ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, הספיקו להעביר לשופט כבוב במכתבים בשבחו של איש העסקים הבכיר. שניהם מתייחסים במכתביהם בעיקר לתרומותיו של דנקנר לחינוך ולתרבות בפריפריה.

דנקנר אינו מתמקד לשווא בגיוס כוחות חזקים שיעמדו לצידו: על הפרק עומדות 5 שנות מאסר שעלולות להיגזר עליו בגין העבירות בהן הורשע. משכך, סביר להניח כי בימים הקרובים יצטרפו לשמות הבולטים האלה שמות נוספים אותם יגייס למאבקו. 

 

צרו איתנו קשר *5988