גולן טלקום | לפני כולם

דרמה בשוק הסלולר: מיכאל גולן "הוזז" מהמו"מ למכירת גולן טלקום

בעלי המניות של גולן טלקום ניסו בסוף השבוע לקדם עסקה למכירת החברה מחדש לחברת אלקו וגיל שרון, והעסקה טורפדה על ידו של מיכאל גולן

מיכאל גולן / צילום: יח"צ-שוקה כהן
מיכאל גולן / צילום: יח"צ-שוקה כהן

דרמה בעסקה למכירת גולן טלקום: פטריק פריינטה, השותף הקטן בחברה, לוקח את המושכות לניהול המו"מ למכירת החברה ויחליף את מיכאל גולן במו"מ. במלים אחרות מדובר ב"הזזה" של גולן עקב ההיתקעות במו"מ וזאת לאחר שניסיון להשלים עסקה בסוף השבוע למכירת גולן לחברת אלקו וגיל שרון נחל כישלון שהונח כנראה לפתחו של גולן.

ל"גלובס" נודע שבסוף השבוע הגיעו בעלי המניות בגולן טלקום להבנה שהמו"מ תחת מיכאל לא מתקדם לפי ראות עיניהם בצורה שמשרתת אותם באופן הטוב ביותר, והחליטו להזיז את מיכאל גולן לטובת פטריק פריינטה.

ככל הידוע, אלקו אחזקות שניהלה מו"מ לרכישת גולן טלקום, ביחד עם גיל שרון מנכ"ל פלאפון לשעבר, הצליחה להשיג התקדמות במו"מ ואולם להערכת מקורות המקורבים לעסקה, מיכאל גולן חזר והעלה דרישות יוצאות דופן וכתוצאה מכך המו"מ התפוצץ. אלקו "ירדה" מהעסקה לפני כחודש וחזרה אליה לאחרונה ביחד עם שרון.

עוד נודע ל"גלובס", שסלקום החליטה שהיא יותר לא מוכנה להמשיך בסחבת של מצד בעלי המניות של גולן טלקום ובמידה ובימים הקרובים לא תושג התקדמות במו"מ היא הולכת לבית משפט בדרישה לפרק את גולן. למעשה סלקום כבר מוכנה עם הבקשה והיא הבהירה זאת לפטריק גז, מנכ"ל הסניף המקומי של בנק רוטשילד שמנהל את המו"מ למכירת גולן.

לגולן יש כידוע חוב של 600 מיליון שקל וכל יום שעובר וגולן לא משלם את החוב מצד אחד, ומצד שני גם לא משלם את השוטף עבור השימוש ברשת סלקום, המשמעות היא שסלקום נמצאת בסכנה לתביעות מצד בעלי מניות שעשויים להגיע למסקנה שהחברה לא פועלת עבורם כיאות ולא נוקטת בצעדים לגביית חוב.

אלקו החזקות חזרה למו"מ על גולן טלקום לאחר שהתברר לה שסלקום הסכימה להפחית את מחיר השימוש ברשת שלה בצורה משמעותית. על פי גורמים המקורבים לעסקה, אלקו, ביחד עם גיל שרון, מנכ"ל פלאפון לשעבר, שמעו על המחירים שהשיגו חלק מהמשקיעים עם סלקום ובעקבות זאת הגיעו למסקנה שבמחירים האלה העסקה הופכת להיות כדאית יותר. ככל הידוע, באלקו כבר היו מוכנים לסכם על 350 מיליון שקל עבור גולן טלקום, וכנראה שבשלב הזה נוצר ויכוח נוסף עם מיכאל גולן שהביא לפיצוץ נוסף והוביל להחלפתו במו"מ.

 פטריק פריינטה/ צילום: איל יצהר
  פטריק פריינטה/ צילום: איל יצהר

צרו איתנו קשר *5988