וול סטריט סגרה בעליות; הנפט מעל ל-50 דולר לחבית

הבנק המרכזי של אירופה הודיע ששיעור הריבית יישאר ברמה של 0% ■ הנפט חזר לעליות וחוצה את רמת 50 הד' ■ סקטור הפארמה ריכז עניין לאחר התבטאויות טראמפ

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

המסחר בוול סטריט הסתיים היום (ה') בעליות ולמעשה נשברו הערב שיאים חדשים בפעם ה-13 מאז נבחר דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב. באירופה התנהל המסחר במגמה חיובית, לאחר שבורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת. מדד הניקיי היפני ננעל ברמתו הגבוהה ביותר מאז חודש ינואר.

 

מחיר הנפט  עלה לאחר שאמש פורסם כי מלאי הנפט בארה"ב ירד ב-2.4 מיליון חביות בשבוע האחרון, לעומת צפי לירידה של 1.4 מיליון חביות.

הבנק המרכזי של אירופה הודיע כי הריבית בגוש היורו תישאר ברמה הנוכחית, 0%. בנוסף, הכריז ה-ECB על הארכת תוכנית רכישות האג"ח עד דצמבר 2017.

נזכיר כי בשבוע הבא ייפגשו בכירי הפדרל ריזרב האמריקאי להתכנסותם האחרונה לשנה זו, כאשר הסיכוי להכרזה על העלאת הריבית על ידי הנגידה ג'נט ילן עומד כרגע על 90%. כזכור, לאורך כל החודשים האחרונים העריכו האנליסטים כי הבנק המרכזי יחליט על העלאת הריבית לפני תום השנה.

ילן אמרה ב-17 לנובמבר בעדות בפני ועדת הכלכלה של הקונגרס האמריקאי כי "הריבית בארה"ב תעלה בקרוב", וציינה כי אסור להשתהות במועד העלאת הריבית "כדי למנוע סיכונים מיותרים". כמו כן הודיעה כי תמשיך לכהן בתפקידה עד למועד הסיום המקורי של הקדנציה שלה, בניגוד לספקולציות שגרסו כי תתפטר בשל בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות.

התפרסם הנתון השבועי של תביעות האבטלה בארה"ב, שעומד - כצפוי - על 258 אלף תביעות חדשות. בשבוע שעבר דווח על 268 אלף תביעות.

מניות הפארמה הגדולות ריכזו עניין לאחר שאתמול התבטא הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ, נגד מחירי התרופות הגבוהים. בין המניות הבולטות בסקטור: פייזר , מרק , גלקסו סמית' קליין , מיילן .

בשלהי עונת הדוחות, ענקית המוליכים-למחצה ברודקום תדווח על תוצאותיה הרבעוניות לאחר נעילת המסחר. החברה צפויה להציג רווחים של 2.89 דולר למניה, לעומת רווח של 2.33 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

מניות הפיננסים הגדולות המשיכו לעלות בעיקר לאור העובדה שהסבירות שהפדרל ריזרב יעלה את הריבית החודש קרובה ל-100%. סיטיגרופ  ג'י.פי מורגן צ'ייס  ובנק אוף אמריקה  הובילו את המגמה.

 

צרו איתנו קשר *5988