חשד: דני לוי הזמין הנחת מטענים נגד מאיר שמיר

לאחר שפורסם כי דני לוי, יו"ר הפועל פ"ת לשעבר, היה חייב כספים לחברה בבעלותו של איש העסקים מאיר שמיר, מתברר כי לוי נעצר בחשד למעורבות בהנחת המטענים נגדו ■ לוי שוהה במעצר-בית בן 5 ימים

מאיר שמיר / צלם: תמר מצפי
מאיר שמיר / צלם: תמר מצפי

אחרי שבסוף השבוע עצרה המשטרה חוליה שנחשדה בהנחת מטעני החבלה שנועדו לפגוע באיש העסקים מאיר שמיר, כעת מתברר כי אחד החשודים במעורבות בפרשה הוא דני לוי, לשעבר יו"ר הפועל פתח-תקווה. הערב (א') פרסם הכתב המשפטי של חדשות ערוץ 2, גיא פלג, לראשונה כי לוי נמצא במעצר-בית של 5 ימים. לוי אמר היום בתגובה כי הוא לא מכיר את הנושא ולא קשור לפרשה.

מוקדם יותר פרסמה העורכת הכלכלית של חדשות 2, קרן מרציאנו, במהדורה המרכזית כי גורמים בשוק ההון הציעו למקד את הפוקוס בפרויקט בנייה ברחוב משמר הירדן בפתח-תקווה. הקבלן שבנה את הפרויקט הזה הוא לוי, מי שהיה יושב ראש הקבוצה של הפועל פתח-תקווה בתקופה בה שמיר היה הבעלים של הקבוצה.

בשלב מסוים נקלע לוי לקשיים ולקח הלוואה של 5 מיליון שקל מחברת "מניף", חברת אשראי עסקי שנמצאת בבעלות שמיר. לוי התקשה להחזיר את ההלוואה, והחברה בתגובה הוציאה צווי עיקול על חלק מהנכסים שלו.

על-פי ההערכות, בכך לא הסתיימה ההסתבכות של לוי: הוא לקח הלוואות נוספות, התקשה להחזיר גם אותן, והגורמים שנתנו לו את ההלוואות האלה הבינו שכדי לקבל את הכסף, הם צריכים לשחרר את הנכסים ולהסיר את צווי העיקול שהוטלו עליהן. על-פי ההערכה, הגורמים האלה ניסו ללחוץ גם על לוי וגם על שמיר באמצעות הנחת המטענים.

ביום שישי הוארך ב-6 ימים מעצרם של העבריין המוכר אבנר הררי ושל חשוד נוסף במעורבות בהנחת מטענים ברכבו של הכדורגלן קובי מוסא, של הזמרת מרגלית צנעני ושל שמיר. במשטרה מעריכים כי מדובר בחוליה שהררי עמד בראשה, שקיבלה עבודות מגורמים שונים להנחת המטענים.

הררי השתחרר לא מכבר מהכלא וכעת נעצר שוב. צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת תל-אביב, שהחל להתחקות אחר המטענים שהונחו במכוניתו של שמיר, ליד מקום עבודתו וליד ביתו בדצמבר האחרון, קישרו את המקרים למטען שהונח במכוניתה של מרגלית צנעני באזור לפני כחודש.

חקירה מאומצת העלתה שמדובר בשני עבריינים - אחד מהם מסוכסך עם שמיר על רקע עסקי נדל"ן, ועם מרגול הוא מסוכסך בטענה שהיא לא משמיעה את שיריו בתוכניותיה ברדיו - כך לטענתו. המטען שהונח ברכבה היה קטן ונועד לשמש לאזהרה - ואכן מאז המקרה החלה צנעני להשמיע את שיריו של האסיר לשעבר.

במסגרת החקירה הגיעה המשטרה אל החוליה, ועלה שמו של הכדורגלן קובי מוסא כקורבן אפשרי. כך הצליחו במשטרה לתפוס את אחד מחברי החוליה כשהוא מניח את המטען מתחת לרכבו של מוסא ביום שישי. פריצת הדרך הגיעה לאחר שצעיר בן 31 - חבר בחוליה - נתפס "על חם" כשהוא מטמין מטען ברכבו של מוסא ברמת-השרון. הבלשים עקבו אחרי השניים, והם נתפסו על חם כשהניחו את המטענים במכוניתו של הכדורגלן.

צרו איתנו קשר *5988