"משהו רע עומד לקרות - השוק עלול לקרוס עד כ-50%"

דיוויד טייס, אחד המשקיעים הדוביים ביותר בוול סטריט, סבור כי המחזור הכלכלי קרוב לסיום, ולאחר 93 חודשים של התאוששות, בהם מדד ה-S&P הוסיף לערכו כ-92%, השוק עלול לבצע סיבוב פרסה

אחרי רבעון קטסטרופלי: התאוששות בשוק ההנפקות הראשוניות בוול סטריט ברבעון השני / צילום: רויטרס
אחרי רבעון קטסטרופלי: התאוששות בשוק ההנפקות הראשוניות בוול סטריט ברבעון השני / צילום: רויטרס

דיוויד טייס (Tice) אחד המשקיעים הדוביים ביותר בוול סטריט ומי שניהל בעבר קרן גידור בשם "קרן הדובים הזהירים", סבור כי כלכלת ארה"ב עלולה לבצע סיבוב פרסה בחודשים הקרובים ושוק המניות עלול לצנוח עד כ-50%.

טיס מבסס את תחזית האימים שלו על ביצועי העבר: "השוק נוטה לרדת בחדות בכל כ-7 שנים. הוא ירד ב-1987, 1994, 2001 ו-2008", אמר טייס בראיון ל-CNBC. הוא ציין כי אחרי גלי הירידות, ההתאוששות מלווה בעליות חדות, אך הזהיר באותה נשימה כי "עכשיו דברים רעים עומדים לקרות".

טייס שמכר את קרן הגידור שייסד ב-2008 ב-1.2 מיליארד דולר, סבור כי המחזור הכלכלי קרוב לסיום. מאז פרוץ המשבר הכלכלי שפרץ בספטמבר 2008, מדד ה-S&P 500 הוסיף לערכו כ-92% וטייס מעריך כי לאחר 93 חודשים שבהם השוק התאושש, המגמה עלולה להתהפך בקרוב. הוא מסביר כי הפד החל בריסון מוניטארי וגם הבנקים החלו לצמצם את הפעילות. הוא ציין בנוסף כי הכלכלה האמריקאית מדשדשת ועדות לכך הייתה בנתוני התמ"ג שהצביעו על קצב צמיחה נמוך יחסית של 0.7% ברבעון הראשון של השנה.

טייס, שסיפק תחזיות דומות גם לפני שנתיים - ושגה, מעריך כי הפעם ישנם מספר גורמים שעלולים לגרום למדד ה-S&P לסגת בכ-30%-50% בתוך 10 חודשים. לדבריו כדאי להיחשף לשני נכסים כדי להתגונן מהמפולת - לזהב ולביטקוין.

צרו איתנו קשר *5988