צפו: חלון ההזדמנויות החדש שנפתח לישראלים בכיוון החלל

הסכם חדש שנחתם בין קרן רמון, ע"ש האסטרונאוט אילן רמון ז"ל, ל"ננו-רקס", העוסקת בשיגור ניסויים מדעיים לתחנת החלל הבינלאומית, יאפשר לבתי ספר וגופי מחקר ישראלים להשתמש בפלטפורמה בעלות נמוכה במיוחד

מחוץ לקופסא, חקר החלל/ צילום: שאטרסטוק
מחוץ לקופסא, חקר החלל/ צילום: שאטרסטוק

קרן רמון חתמה על חוזה עם Nanoracks, החברה המובילה בעולם לשיגור ניסויים מדעיים לתחנת החלל הבינלאומית, במסגרתו הקרן תהיה הגורם הבלעדי בישראל שיוכל לשגר ניסויים מדעיים וחינוכיים. ההסכם החדש יאפשר לבתי ספר וגופי מחקר ישראלים להשתמש בפלטפורמה בעלות נמוכה בעשרות אחוזים מבעבר.

לדברי רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון, למחקר בחלל השפעה אדירה על חיינו, חלק גדול מהטכנולוגיות בהן אנו משתמשים היום שודרגו או הומצאו במסגרת הפיתוח של תעשיית החלל. כמו מערכות טיהור מים, ציוד רפואי, או אפילו טכנולוגיות שנמצאות היום בנעלי ספורט וצמיגים. חקר החלל משפיע כבר היום על התקשורת, תעבורת המידע באינטרנט, ניווט, חקלאות ועוד.

נאנורקס איתה חתמה הקרן על החוזה היא בעלת הסכם ארוך-טווח עם נאס"א לאספקת חומרה מסחרית לתחנת החלל הבינלאומית במסגרת המגמה להגביר את השתלבות החברות הפרטיות בחקר החלל, שהביאה לצמיחה עצומה בהשקעות בתעשיית החלל. בשנה האחרונה שיגרה החברה 375 מטענים לתחנת החלל הבינלאומית ובין לקוחותיה ניתן למנות את סוכנות החלל האירופית והגרמנית, סוכנויות ממשל אמריקאיות, חברות מסחריות וארגונים בכל רחבי העולם.

צרו איתנו קשר *5988