המשטרה חשפה פעילות הונאה של מכירת כרטיסי טיסה

עפ"י החשד, מודעה לרכישת כרטיסי טיסה פורסמה בעיתון, והחשוד ביקש תמורת מזומן ■ את הכרטיסים עצמם רכש בכרטיסי אשראי גנובים - וחברות התעופה ביטלו את הטיסות

שינויים בהרגלי הטיסה / צילום: תמר מצפי
שינויים בהרגלי הטיסה / צילום: תמר מצפי

במשטרת ישראל הוגשה תלונה בשבוע שעבר מתושב ירושלים, לפיה שילם סכום של 33 אלף שקל תמורת 9 כרטיסי טיסה אותם רכש לבני משפחתו באמצעות מודעה שפורסמה על-ידי חברת תיירות בעיתון.

עוד סיפר כי תמורת כרטיסי הטיסה ביקש ממנו נציג החברה לשלם במזומן, והשניים סיכמו כי ראשית יקבל את כרטיסי האשראי - ורק לאחר מכן ישלם את עלותם במזומן לשליח שיגיע אליו. משביקש לבצע שינויים במועדי הטיסה ופנה ישירות לחברת התעופה, נמסר לו כי הכרטיסים נרכשו בכרטיס אשראי המופיע כגנוב, ובשל כך בוטלה העסקה.

במסגרת החקירה בוצעו שורת פעילויות מבצעיות, גלויות וסמויות, שהובילו לאיתור החשוד ומעצרו. החשוד, בן 27 תושב המרכז, הובא לחקירה במפלג הונאה, שם נחקר בגין קבלת דבר במירמה ושימוש כוזב בכרטיס אשראי.

מהחקירה עולה חשד לפיו החשוד פרסם מודעה בעיתון לפיה חברת תיירות מציעה כרטיסי טיסה ליעדים שונים בחול במחירים מוזלים, וצירף את מספר הטלפון האישי שלו. משהתקשרו אליו, ביקש לבצע את העסקה במזומן. עוד עולה חשד כי את הכרטיסים הוא רכש ישירות מחברת התעופה באמצעות פרטי כרטיס אשראי גנובים ודרש את הכסף במזומן מהלקוחות.

עוד עלה מהחקירה כי החשוד פעל לכאורה באותה שיטה כלפי קורבנות נוספים, שחלקם אף מימשו את טיסתם, ובדרכם חזרה ארצה לא אפשרו להם לעלות על הטיסה.

אתמול (ב') הוארך מעצרו של החשוד על-ידי בית המשפט, והחקירה נמשכת לצורך איתור קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולתו לכאורה של החשוד.

מהמשטרה נמסר: "עם קבלת הדיווח אודות החשוד פתחו חוקרי המשטרה בחקירה מאומצת, שהביאה תוך זמן קצר לגיבוש פעילות מבצעית מתוחכמת שהובילה למעצרו. משטרת ישראל פועלת כבשגרה בשיתוף-פעולה מלא עם חברות האשראי במטרה לאתר, לחקור ולעצור את פורעי החוק המרשים לעצמם לגנוב בהונאה מאזרחים שומרי החוק".

צרו איתנו קשר *5988