ביטן לרגב: "נמאסת - תתפטרי"; רגב לביטן: "תעשה דיאטה"

עימות חריף בין יו"ר הקואליציה לשרת התרבות בישיבת שרי הליכוד ■ ראש הממשלה נתניהו התערב והכה בפטיש בעצמה: "חדל אש כבר!"

דוד ביטן ומירי רגב / צילום: איל יצהר ויחצ
דוד ביטן ומירי רגב / צילום: איל יצהר ויחצ

עימות חריף במפלגת השלטון: חילופי צעקות פרצו הבוקר (ראשון) בישיבת שרי הליכוד - יו"ר הקואליציה דוד ביטן זעם על שרת התרבות מירי רגב ואמר לה: "די נמאסת, די לרדוף אחריך להצבעות, תתפטרי". רגב השיבה לו בזעם: "אם תרדוף אחריי לפחות תעשה דיאטה". ראש הממשלה בנימין ‏נתניהו התערב והכה בפטיש בעצמה: "חדל אש כבר!"

ביטן אף הסיר את עוזריה של השרה רגב מכל קבוצות הווטסאפ של סיעת הליכוד. בעוד הרקע לעימות הנוכחי בין רגב לביטן הוא היעדרותה מהצבעות - כך לפי ביטן - יו"ר הקואליציה כבר לוטש עיניים לתפקיד הבא: בכנס באילת אמר ביום שישי ביטן כי "אני מעריך שעד סוף הקדנציה אני אהיה שר - אני רוצה להיות שר הפנים".

"ראש הממשלה לא יציע לי את משרד התקשורת", הוסיף ביטן. "יש יחס של שרים בתוך הקואליציה וכבר מילאנו את המכסה. אבל ברור שאני רוצה להיות שר, אני מעריך שעד סוף הקדנציה - אני שר. אם כבר אקח תפקיד עכשיו זה של שר הפנים". את הדברים אמר במפגש המקצועי של ענף הבנייה והתשתיות של התאחדות בוני הארץ והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה, שהתקיים במלון הרודס.

ביטן התייחס בכנס גם לשר האוצר משה כחלון, ולביקורת שמתח עליו בעבר. "אנחנו תומכים בו אבל הוא לא תומך בנו", תקף ביטן. "אהיה זהיר, כי בפעם שעברה שאמרתי על כחלון משהו הוא איים לפרק את הממשלה".

באותו כנס ביטן אף מתח ביקורת על שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, שממשיכים בקריאותיהם להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. "אני חושב שצריך לסמוך על ראש הממשלה שידע לתמרן ויוכל לעשות זאת גם עם הממשל הזה", אמר ביטן. "מה יצא לנו מזה שנלחם עכשיו? אנחנו צריכים להיות סבלניים. בנט אמר את דברו ולא על כל דבר שהוא אומר צריך לעמוד דום".

צרו איתנו קשר *5988