איסתא שכחה שני פנסיונרים בשדה תעופה בספרד - מה הפיצוי?

שני קשישים בני 70-80 יצאו לטיול מאורגן במלאגה, נשכחו בטרמינל - ונאלצו לנסוע לפנות בוקר במונית לבדם למלון המרוחק 150 ק"מ מהשדה

חברת התיירות איסתא תפצה ב-4,000 שקל שני פנסיונרים בני 70-80 שנשכחו על-ידי המדריך בשדה התעופה בספרד במסגרת טיול מאורגן למלאגה, ונאלצו לנסוע לבדם במונית לפנות בוקר למלון המרוחק 150 ק"מ משדה התעופה. 

השופטת אושרת הובר היימן מבית המשפט לתביעות קטנות ברחובות פסקה לשני התובעים הקשישים פיצוי המהווה רק 10% מהסכום שתבעו, כיוון שלאחר המקרה המצער בתחילת הטיול המאורגן, הם השתתפו באופן פעיל בטיול ונהנו מהפעילות וכן מהמדריך, שאף התנצל בפניהם בפני כל הקבוצה והיה זה ששילם על הנסיעה במונית מהשדה למלון.

הקבוצה שאירגנה איסתא הגיעה לשדה התעופה במלאגה בשעות הלילה. המדריך השאיר אני שני התובעים בבית קפה הסמוך לטרמינל ושכח לאסוף אותם לפני שהקבוצה יצאה לכיוון המלון. משהבינו ששניהם נותרו לבד בשדה, הם ניסו לאתר את המדריך ואת הקבוצה ללא הצלחה וגם לא יכלו ליצור קשר טלפוני, כיוון שלא קיבלו את המספר הנייד של המדריך. 

לאחר שאיתרו ומצאו מישהו דובר אנגלית בשדה, שני הפנסיונרים נעזרו בו, יצרו קשר עם המלון ויצאו לבדם לנסיעה במונית שארכה 3 שעות, מבלי שנציג מטעם איסתא ייצור איתם קשר. הם הגיעו למלון ב-3:00 לפנות בוקר רצוצים ומותשים. 

המדריך טען בבית המשפט כי כשהשאיר את שני התובעים בבית הקפה, הוא הורה להם לשמור על קשר עם הקבוצה, אך בחלוף 10-15 דקות, כשחזר לבית הקפה, הוא לא מצא שם את השניים. לטענתו, בשל אחריותו כלפי יתר הקבוצה, הוא החליט לצאת בנסיעה למלון, תוך שהוא משאיר לדבריו גורם מקומי שיאתר את שני הפנסיונרים. לטענתו, הגורם אישר לו בסופו של דבר שהשניים יצאו לכיוון המלון באמצעות מונית.  

השופטת קבעה כי המדריך התרשל ופעל באופן שלא היה מצופה ממדריך סביר, וראוי שהיה מבצע ניסיון מאומץ לאתר את השניים ולא מסתפק בבדיקה קצרה. בפסק הדין ובגובה הפיצוי, השופטת התייחסה גם לאחריות של שני הפנסיונרים, שראוי שבגילם יפעלו באורח מתחשב בנסיבות ובשאר חברי הקבוצה. 

מאיסתא לא נמסרה תגובה לידיעה. התובעים יוצגו בידי עו"ד ליאור חאיק (ת"ק 38538-11-16). 

צרו איתנו קשר *5988