ביטן: "נתניהו אמר שגם אם יהיה כתב אישום - הוא לא יתפטר"

יו"ר הקואליציה הגיב לפרסומים שלפיהם מיקי גנור מנהל מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה בפרשת הצוללות: "זה אומר שלא היה להם כלום לפני זה" ■ על יעלון: "אם הוא ראה במו-עיניו ולא התלונן - הוא זה שצריך להיחקר"

דוד ביטן ובנימין נתניהו / צילומים: איל יצהר
דוד ביטן ובנימין נתניהו / צילומים: איל יצהר

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), התייחס היום (ב') לפרסומים שלפיהם איש העסקים מיקי גנור, שעומד במרכז פרשת הצוללות ושימש כמתווך בעסקה בין מדינת ישראל לחברת טיסנקרופ הגרמנית, נמצא במגעים מתקדמים לחתימה על הסכם עד מדינה בפרשה. "אני לא מודאג מזה, בכל החקירות מחפשים עד מדינה. זה אומר שלא היה להם כלום לפני זה", אמר.

"התחלנו עם המון פרשיות שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה, רק שתיים הועברו לחקירה. יש שתי חקירות (פרשת המתנות ותיק 2000, י"א) שנבדקות, והן לקראת סיום; ויש שתי חקירות נוספות (פרשת הצוללות ופרשת בזק) שאין להן קשר לנתניהו", טען ביטן.

יו"ר הקואליציה הוסיף כי "שמעתי את נתניהו אומר שגם אם יהיה כתב אישום, אין לו כוונה להתפטר. לא יוגש כתב אישום, אבל אני עומד על זה - גם אם יוגש, נתניהו לא צריך להתפטר".

על טענותיו של שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, בפרשת הצוללות והאשמות שהטיח בנתניהו, אמר ביטן כי "אם מה שיעלון אומר נכון, שהוא ראה במו-עיניו ולא התלונן - הוא זה שצריך להיחקר. זו הודאה במחדל".

ביטן נשאל בתדרוך עיתונאים בכנסת גם על חקירתו של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, וכן על תפקודו של השר החדש במשרד, איוב קרא: "קרא בסך-הכול חודשיים בתפקיד, אי-אפשר לצפות ממנו לעשות שינויים. אני מכיר הרבה שרים שלא פיטרו מנכ"לים כשנכנסו לתפקיד, נחכה לתוצאות החקירה".

יו"ר הקואליציה התייחס גם ליחסו של נתניהו לתקשורת, ואמר כי "החקירות ומה שקורה בעקבותיהן מפריעים, לכן נתניהו היה חייב להגיב. כי התקשורת מעצימה כדי להפיל את ראש הממשלה, זה מחייב אותנו להגיב בתקשורת כדי להגיע לדעת הקהל".

צרו איתנו קשר *5988