האם זו תהיה המנהלת הבאה של רשות החברות הממשלתיות?

מירה מינס היא המועמדת המובילה להחלפת אורי יוגב, שיסיים בסוף החודש את תפקידו כמנהל רשות החברות הממשלתיות בתום כהונה סוערת בת 4 שנים ■ כ-90 מועמדים החלו את ההתמודדות על התפקיד, ו-18 מתוכם עברו את מבדקי נציבות שירות המדינה

מירה מינס / צילום: אוריה תדמור
מירה מינס / צילום: אוריה תדמור

ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד צפויה להמליץ בשבוע הבא על מנהל רשות החברות הממשלתיות (החברות הנמצאות תחת ניהולה מגלגלות מחזור שנתי של כ-67 מיליארד שקל ומעסיקות כ-50 אלף עובדים), מבין שמונה מועמדים שעלו לשלב הגמר. שני השמות הבולטים ברשימת המועמדים הסופית הם מירה מינס, סגניתו של מנהל רשות החברות היוצא אורי יוגב, ויעקב (ינקי) קווינט, היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל.

יוגב מסיים את תפקידו בסוף החודש בתום כהונה סוערת בת ארבע שנים. כ-90 מועמדים החלו את ההתמודדות על התפקיד, ו-18 מתוכם עברו את מבדקי נציבות שירות המדינה. בשבוע שעבר התכנסה ועדת האיתור לישיבה ראשונה שבה צומצם מספר המועמדים ל-7-8 בלבד. קווינט ומינס הם היחידים מבין המועמדים ששמותיהם פורסמו בשלבים הראשונים ועדיין נותרו בהתמודדות.

קווינט זוכה להערכתו של שר האוצר, משה כחלון, בין היתר על תרומתו לקידום תוכנית מחיר למשתכן. מינס, המכהנת בתפקיד סגנית מנהל רשות החברות, ריכזה את הטיפול בקידום נבחרת הדירקטורים, פרויקט הדגל של יוגב. לצד יחסי האמון הקרובים עם יוגב פיתחה מינס קשרי עבודה הדוקים עם הנהלת האוצר, גם בתקופות שבהן שרר נתק מוחלט בין יוגב ללשכת השר, על רקע הודעתו של כחלון כי אין לו אמון ביוגב.

בוועדת האיתור חברים בנוסף לבאב"ד גם ד"ר אסנת לוקסנבורג ממשרד הבריאות, המשנה לנגידה נדין בודו-טרכנטנברג וסאמר חג'-יחיא כנציגי ציבור, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד מאיר לוין.

צרו איתנו קשר *5988