אלימות נגד פקחים: משרד החקלאות סוגר משחטת עופות בלוד

לפי הודעת המשרד, ההחלטה על הסגירה התקבלה לאור ליקויים שנמצאו במקום, וכן לאור איומים, תקיפות מילוליות ואף איומים בתקיפה פיזית כלפי מפקחי המפעל, האמונים על כך שהמפעל יעמוד בדרישות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות בשט

עופות בסופרמרקט / צילום: תמר מצפי
עופות בסופרמרקט / צילום: תמר מצפי

משרד החקלאות מעדכן היום (ב') על סגירת משחטת עופות "עוף והודו ברקת" בלוד, בהנחיית השירותים הווטרינריים במשרד, על רקע ליקויים תברואתיים ואירועים אלימים כלפי המשרד.

לפי הודעת המשרד, ההחלטה על הסגירה התקבלה לאור ליקויים שנמצאו במקום, וכן לאור איומים, תקיפות מילוליות ואף איומים בתקיפה פיזית כלפי מפקחי המפעל, האמונים על כך שהמפעל יעמוד בדרישות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות בשטח.

לדברי משרד החקלאות, "בשבוע שעבר, עובדי המשחטה תקפו מילולית את המפקחים במהלך עבודת הפיקוח, על רקע הנחיית עבודה שנתן המפקח במקום לאחד העובדים", והתקיפה כמעט הידרדרה לאלימות פיזית כלפי המפקחים, זאת במקביל, להתפרעות של עובדי משחטה נוספים. לאור האירועים האלימים, נמנע מהמפקחים לבצע את עבודתם".

בעקבות התקרית זומנו מנהלי המשחטה לשימוע בשירותים הווטרינרים במשרד, אשר במסגרתו הוחלט על סגירת המשחטה לאלתר לתקופה הקרובה. במשרד ציינו כי המשחטה תאושר לחזור לפעול רק לאחר הבטחת שלומם הפיזי של המפקחים בעת ביצוע ביקורת.

בנוסף, המשרד דורש כי מלבד תיקון הליקויים התברואתיים במקום, המשחטה תגדיל את כמות השומרים במקום ותפסיק את ההתקשרות עם חברת הקבלן שאיימה על המפקחים.

במשרד החקלאות מציינים כי "המשחטה זומנה פעמיים בעבר לשימוע במשרד בעקבות בעיות תחזוקה וניקיון, ולאחרונה, היה שיפור במשחטה וטיפול בליקויים שהתגלו".

בישראל פועלות 34 משחטות, המשחטה בלוד מהווה כ- 2.5% מהשוק, בהיקף פעילות של כ-20 אלף עופות ביום.

ד"ר סרחיו דולב, רופא וטרינר אחראי על פיקוח מוצרים מן החי בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות: "לא נסבול אלימות כלפי מפקחי המשרד שבאים לבצע ביקורת במשחטות לטובת שמירה על בריאות הציבור. המשחטה תוכל לחזור ולפעול רק לאחר שנשתכנע כי המפקחים יוכלו לבצע ביקורת במקום ללא מורא, ולאחר שנשתכנע כי המקום עומד בכל דרישות המשרד לייצור מזון". 

צרו איתנו קשר *5988