יום גורלי לשרה נתניהו: תעבור מחר שימוע בפרשת המעונות

מוקדם יותר הערב פורסם כי העליון אישר ליועמ"ש מנדלבליט לערוך את השימוע בעצמו ■ עפ"י החשד, אשת רה"מ ועזרא סיידוף פעלו ליצירת מצג-שווא שלפיו במעון הרשמי של רה"מ לא מועסקת מבשלת - וזאת למרות שבפועל הועסקו במעון מבשלות ■ משפחת נתניהו: "טענות אבסורדיות ומופרכות"

שרה נתניהו / צילום: אביב חופי
שרה נתניהו / צילום: אביב חופי

הפרקליטות תערוך מחר (ד') שימוע לפני העמדה לדין פלילי לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת הזמנת הארוחות למעון ראש הממשלה, המכונה "פרשת המעונות". השימוע ייערך בפני עורכי דינה של נתניהו. 

עניינה של הפרשה הוא בחשד כי החל מראשית חודש ספטמבר 2010 לכל המאוחר ועד לחודש מארס 2013 פעלה שרה נתניהו, בצוותא יחד עם עזרא סיידוף (ששימש תחילה כראש אגף בכיר למשאבים חומריים ומבצעיים במשרד ראש הממשלה ובהמשך כסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה), ליצירת מצג-שווא שלפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים לא מועסקת מבשלת - וזאת למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

זאת, לפי החשד, על-מנת לעקוף את הוראות הנוהל, בהן נקבע בין היתר כי "במצב בו לא מועסק/ת במעון הרשמי מבשל/ת, ניתן יהיה להזמין על-פי הצורך מזון מבושל מוכן למעון הרשמי...", ולהשיג כתוצאה מכך את מימון המשרד הן להעסקה של מבשלות שבישלו ארוחות במעון והן להזמנת ארוחות מוכנות ולהזמנת שפים שיבשלו במעון. בדרך זאת, על-פי החשד, התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקל.

בשל כך שוקל היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להעמיד לדין את שרה נתניהו בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "הטענות כנגד רעיית ראש הממשלה הן אבסורדיות ויוכחו כמופרכות. שרה נתניהו היא אישה אמיצה וישרה, ומעולם לא נפל פגם כלשהו במעשיה. לצד עבודתה כפסיכולוגית חינוכית מומחית המטפלת בילדים מדי שבוע, היא מקדישה זמן רב לסיוע לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה ולחיילים בודדים". 

נזכיר כי מוקדם יותר הערב (ג') פורסם ב"גלובס" כי בית המשפט העליון דחה את עתירתו של עיתונאי "הארץ" אורי משגב ואישר ליועמ"ש מנדלבליט לערוך לשרה נתניהו את השימוע בעצמו. 

צרו איתנו קשר *5988